Rauhallista sunnuntaita. Kaikille niille, jotka ei hauku toisia.
Sunnuntai aamu
12
365
Vastaukset
- Anonyymi
Rauhallista tulevaisuutta niille, jotka ei luulosairaana esitä haukkumiseksi todellisuuden tuomista kaikkien luetun ymmärtävien keskuuteen. Me teemme sen. Yhdessä -ei rakenteelliselle korruptiolle- sanovien kanssa.
- Anonyymi
Hyvää sunnuntaita kaikille jotka ilmoittaa kepukorruptiosta. Totuus voittaa valheen ja itsepetoksen.
- Anonyymi
Hyvää sunnuntaita niille jotka säälivät näitä mielikuvituksissain hörhöilijöitä.
- Anonyymi
Rosvoharrylle paskaa sunnuntaita. Rosvosit meiltä 120000euroa joka poissa meiltä.
- Anonyymi
Puolanka on ainut kunta jossa terveydenhoito kunnossa. Seuraavissa kunnallisvaaleissa kaikki äänet pormestarille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puolanka on ainut kunta jossa terveydenhoito kunnossa. Seuraavissa kunnallisvaaleissa kaikki äänet pormestarille.
Kiitos puolangan kunnalle että meillä on terveystalon TOIMIVA terveyskeskus!
- Anonyymi
Kiitos, samoin.
- Anonyymi
Ne kuntalaiset tulisi häätää pois kokonaan Puolangalta jotka täällä jaksaa päivästä toiseen mollata kunnan viranhaltijoita ja muita työntekijöitä. Ja vielä vastata päivästä ja vuodesta toiseen omiin aloituksiinsa.
- Anonyymi
Se on valitettavasti mielenterveys asia. Jolle ei voi mitään jos ei mene hoitoon. 🤔
- Anonyymi
Kunnanhallitukselle kepulainen Känniäinen teki esityksen, jossa kutsuu kaikkia puolankalaisiksi. Tähän panostetaan meidän varoja 40 000 euroa. Omarahoitusosuutena. Taas uuteen tekaistuun projektiin.
Känniäinen muuten pyrki aikoinaan kunnanjohtajaksi, mutta perui lopulta hakemuksen. Havaittuaan, ettei mopolla ole asiaa moottoritielle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunnanhallitukselle kepulainen Känniäinen teki esityksen, jossa kutsuu kaikkia puolankalaisiksi. Tähän panostetaan meidän varoja 40 000 euroa. Omarahoitusosuutena. Taas uuteen tekaistuun projektiin.
Känniäinen muuten pyrki aikoinaan kunnanjohtajaksi, mutta perui lopulta hakemuksen. Havaittuaan, ettei mopolla ole asiaa moottoritielle.Kahdesta hyvästä ehdokkaasta valittiin nykyinen. Puolangalla ei ole eikä tarvita moottoriteitä .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kahdesta hyvästä ehdokkaasta valittiin nykyinen. Puolangalla ei ole eikä tarvita moottoriteitä .
Hörhöt kuvittelee, että mopolle tehdään moottoritie Puolangalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061