Oletteko kokeilleet nuorille tarkoitettuja menkkapikkareita? Esimerkiksi näitä kotimaisia https://www.myllymuksut.com/kuukautisalushousut-teen-p-4004.html
Menkkapikkarit nuorille
Anonyymi-ap
81836
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
oN HYVÄT
Mietinnässä täälläkin kuukautisalushousut ja mielellään kuulisin kokemuksia. Teiniä ahdistaa liikuntatunnit ja menkat, sekä se jos sattuvat alkamaan yllättäen esim. koulussa. Ohuita menkkapikkareita voisi käyttää ehkä myös varmuuden vuoksi niinä päivinä kun menkat mahdollisesti voivat alkaa.
Onko kellään kokemuksia eri merkeistä? Mitkä olisi parhaat?
Noi menkkapikkarit ei ole mitään halpoja eli niille tulee paljon hintaa jos niitä käyttää jo ennen kuin menkat alkaa.Toki jos niitä jaksaa joka päivä pestä niin sitten ei ole niin kallista.Luin netistä että kestävät 50 pesukertaa ja jos on vaan parit menkkapikkarit niin tulee kyllä sekin kalliiksi.Jos niitä jatkuvasti joutuu pesee. 50 pesukertaa menee nopeesti. Varsinkin jos pesee monta kertaa yksiä menkkapikkareita.Mutta jos on rahaa niin sitten ei ole ongelmia laittaa rahaa menkkapikkareihin.
Pikkarit ? Eikö aikuiset ihmiset voisi käyttää asioista niiden oikeita nimiä . Ällöttää nuo kaikki tekaistu sanat jotenkin suomen kieli menee hommaksi ja lapset oppivat vaan näitä anoja käyttämään ja sitten koulussa tulee stoppi kun huomataan ettei lapsi edes osaa oikeita sanoja mistään.
Täällä ei saa mainostaa mutta tuo pikkarit sana löytyy yhdestä nettikaupan nimestä.
myös netissä joiden nettisivut on tehnyt aikuiset käyttävät menkkapikkarit sanaa eli syytä myös heitä koska käyttävät tuota sanaa.
Ihan kamalaa mtv uutiset on käyttänyt sanaa pikkarit.Ihan todella järkyttävää.Miten sä pääset tästä nyt yli. Ajattele kun ihmiset on lukeneet maikkarin uutisia ja pikkarit sana mainittu siellä.
Kai kuukautisalushousuja voi aikuisetkin käyttää