Menkkapikkarit nuorille

Anonyymi-ap

8

1576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      oN HYVÄT

    • Anonyymi

      Mietinnässä täälläkin kuukautisalushousut ja mielellään kuulisin kokemuksia. Teiniä ahdistaa liikuntatunnit ja menkat, sekä se jos sattuvat alkamaan yllättäen esim. koulussa. Ohuita menkkapikkareita voisi käyttää ehkä myös varmuuden vuoksi niinä päivinä kun menkat mahdollisesti voivat alkaa.

      Onko kellään kokemuksia eri merkeistä? Mitkä olisi parhaat?

      • Anonyymi

        Noi menkkapikkarit ei ole mitään halpoja eli niille tulee paljon hintaa jos niitä käyttää jo ennen kuin menkat alkaa.Toki jos niitä jaksaa joka päivä pestä niin sitten ei ole niin kallista.Luin netistä että kestävät 50 pesukertaa ja jos on vaan parit menkkapikkarit niin tulee kyllä sekin kalliiksi.Jos niitä jatkuvasti joutuu pesee. 50 pesukertaa menee nopeesti. Varsinkin jos pesee monta kertaa yksiä menkkapikkareita.Mutta jos on rahaa niin sitten ei ole ongelmia laittaa rahaa menkkapikkareihin.


    • Anonyymi

      Pikkarit ? Eikö aikuiset ihmiset voisi käyttää asioista niiden oikeita nimiä . Ällöttää nuo kaikki tekaistu sanat jotenkin suomen kieli menee hommaksi ja lapset oppivat vaan näitä anoja käyttämään ja sitten koulussa tulee stoppi kun huomataan ettei lapsi edes osaa oikeita sanoja mistään.

      • Anonyymi

        Täällä ei saa mainostaa mutta tuo pikkarit sana löytyy yhdestä nettikaupan nimestä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täällä ei saa mainostaa mutta tuo pikkarit sana löytyy yhdestä nettikaupan nimestä.

        myös netissä joiden nettisivut on tehnyt aikuiset käyttävät menkkapikkarit sanaa eli syytä myös heitä koska käyttävät tuota sanaa.


      • Anonyymi

        Ihan kamalaa mtv uutiset on käyttänyt sanaa pikkarit.Ihan todella järkyttävää.Miten sä pääset tästä nyt yli. Ajattele kun ihmiset on lukeneet maikkarin uutisia ja pikkarit sana mainittu siellä.


    • Anonyymi

      Kai kuukautisalushousuja voi aikuisetkin käyttää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      149
      6459
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      32
      2312
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2089
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1333
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      82
      1263
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1067
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1047
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      25
      987
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      44
      951
    10. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      10
      838
    Aihe