Pitääkö hautajaisiin mustan hameen kaa aina laittaa mustat sukkahousut. Tai muu asu vain mustaa. Mies 60v
Pitääkö laittaa hautajaisiin
Anonyymi-ap
3
221
Vastaukset
- Anonyymi
kyllä kuuluu mustat sukat hautajaisasuun.
joskus menneinä vuosikymmeninä, nainen piti mustia sukkia vielä pitkään hautajaisten jälkeen, se kuului lesken suru-vaatetukseen.- Anonyymi
mitäs jos menee farkuissa, onko paha ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mitäs jos menee farkuissa, onko paha ?
no, siinähän kerrot samalla itsestäsi ja arvoistasi . . . > itsesi mokaat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114389
- 803564
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223441Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843425Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273316- 903034
- 762984
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim672875"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452820Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852599