Esinahan poisto

Anonyymi-ap

Eikö oo aika hankala runkata, jos esinahka on kokonaan poistettu. Kova rasite terskalle. Miten se limakalvo sen kestää, vaikka käyttäisi sylkeä apunaan.Kai joku rasva voi auttaa. Mutta kulkee aina rasvapurkki mukana -ei oo kiva. Ei luovuta esinahasta.

9

822

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo ei

    • Anonyymi

      Mietin samaa eikö se oo hirveetä et se on kokoaja esillä jne kaikkee

      • Anonyymi

        Mulla terska aina esillä vaikka esinahka ei ole leikattu. On vain vedetty taakse. Minäkin olin nuorena 'tuppimuna'. Muistan vieläkin ensimmäisen kerran naisen kanssa, kun esinahka meni väkisin taakse (minulla oli siis tiukka esinahka) ja repeytyi. Se tuska mahanpohjassa oli hirveä jälkikäteen! Kusella käynti oli yhtä helvettiä muutaman viikon ajan.
        Kyllä runkkaaminen onnistuu esinahka takanakin. Peukalolla hinkkaa terskan yläpuolelta.


    • Anonyymi

      Mulla sama kokemus esinahan suhteen, mutta silti pidän edelleen esinahan päällä. Silloin tyttöystäväni auttoi. Puhdisti repeytyneen kohdan ja laittoi siihen jotain salvaa, joka auttoi paranemisessa. Pääsin Sinuun nähden aika paljon helpommalla. Kusemisen jälkeen aina pesin kodan ja lisäsin salvaa ja repeämä parani parissa päivässä. Verta muuten suihkusi kuin härän kurkusta. Olin jo kyllä aiemmin aloittanut venyytyksen, mutta se ei oluut vielä riittävä, joten näin pääsi käymään. Voisin myös pitää eskarin takan, mutta en viitsi. Runkkaustapoja onmonia, mutta ensi kerran tavasta josta Sinä kerrot. Vähän vain ihmetyttää, miksi et vedä runkkujen ajaksi eskaria alas. Saat taatusti paremmat orkut kun eskari kulkee käden alla. Miehen g-pistehän on terskan alla ja sen ärsyttäminen saa orkut lähtemään liikkeelle.
      Uskon vuoksi leikatuilta viedään myös se herkin kohta eli nyljetään tarkoituksella, ettei runkku kiinnostasi poikia. Uskon ajattelu on tärkeämpää kuin nautinto.
      No nuorella iällä orkut tulevat jopa ajattelun voimalla, mutta kun nyljetty mies tulee vaikka neljänkympin ikään ja panee vaimoaan, joka on jo synnyttänyt muutaman jälkeläisen. Paikat ovat jo niin löysät, ettei orkkuja saa tuntiin. Siinä puhutaan jo velvollisuudesta eikä nautinnosta ainakin miehen kohdalla.
      Mutta nehän ovat keksineet keinot ja näissä valtioissa hyväksytään moniavoisuus. Uusi 18-kesäinen tyttö eli uusi vaimo tuo taas uuden nautinnon. Sääli vain nuorta tytöä, kun joutuu vanhan miehen vaimoksi.
      Meillä toki lääkärit tekevät terveydellistä syistä myös ympärileikkauksia, mutta tekevät ns. säästöleikkauksen ja jättävät tärkeät osat pojalle/miehelle eivätkä nylje.

    • Anonyymi

      Ympärileikattu on yhtä hyödyllinen kuin käsi ilman sormia.

    • Anonyymi

      Masturboinnin lopettamiseksihan kyseinen toimenpide alunperin keksittiinkin. Siksi niin moni joutuu käyttämään liukuvoidetta. Ei tarvitse kulkea purkki mukana, tee sitä vain kodin yksityisyydessä.

    • Anonyymi

      Eikö se leikata vain jos on pätevä lääketieteellinen syy?

      • Anonyymi

        Ootko sä minkä ikäinen nyt?


    • Anonyymi

      Teimme ratkaisun kun Milan ehdotti ostetaan lammas . Nyt on runkkaaminen on loppu. Tummelia kullin päähän ja sisään ! On se hyvää !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7540
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2969
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1803
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      118
      1483
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      774
    Aihe