Jostain luin että pitäisi olla tasokuivaus. Mutta ei ole sellaista paikkaa. Eikö voi hengarissa kuivata ja laittaa vaikka lämmitetyn puuhellan päälle kuivumaan. Ja pöyhii välissä.
Untuvatakki kuivaus
3
391
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä sen voi henkarissakin kuivata mutta pitää sitten ahkeraan pöyhiä ja ravistella myös ylösalaisin että höyhenet pysyy ilmavina eikä painu kasaan.
- Anonyymi
Pesin juuri yhden untuvatakin, ja levitin sen pyykinkuivaustelineen päälle ensin ulos kuivamaan ja sitten toin sisälle, laitoin pöytätuulettimen puhaltamaan takkia päin niin kuivi.
Pesin takin (PBO merkkinen) käsin nestemäisellä pyykinpesuaineella, tarkoituksena että jos sellainen epämiellyttävä haju lähtisi siitä, mutta ei lähtenyt. Mistähän voi haju johtua untuvatakissa? Tavallisen polyestertäytteiset eivät koskaan haise tälaiselle.- Anonyymi
Sumuttelin vielä takin 50/50 vesi-etikkaseoksella kosteaksi ja yön yli kuivuttuaan enimmät hajut lähti, pitää vielä käsitellä hihat samallalaila niin luulen että tämä keino taitaa toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad961555- 541053
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että403961- 164913
- 57762
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 51678
- 57651
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 76642