missäs persu talous insininööri luuraa

hän on niin taloutta ymmärtää.
voiko insinööri voi olla näin viisas,
596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

persu ranne kuulemma laittaa talous asiat kuntoon.

Äänestä

Persu Ranteella on avustajana eduskunnan viisain talousnero.

Äänestä

Aloittaja ei osaa edes suomen kieltä. Joten ei varmaan tiedä kuntien eikä valtion taloudesta yhtään mitään. Kyllä insinöörikin, joka politiikassa vuosia ollut taloudesta tietää enempi kuin luku ja kirjoitustaidoton persufobiaa sairastava.

Äänestä

Tunnen aika monta hämeenlinnalaista persua henkilökohtaisesti, aloittajan fobia on ihan perusteltua.

Äänestä

Persuus on sairautta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

hän on niin taloutta ymmärtää.
voiko insinööri voi olla näin viisas,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu