Pitäisi ruveta kyselemään töitä. Kelpaako siihen vaikka naapurin eläkeläismuori vai onko sen oltava jokin yritys, kun ei oikein saa selvää mistään. Kovin on sekava viidakko ja kaikkia kuulostaa ottavan päähän, taidan ruveta manneksi niin ei tarvitse stressata töistä.
Aktiivimalli 2
Anonyymi-ap
259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
No voi elämän kevät. Tee kunnon työnhakupohja, vaihdat siihen vain haetun työn eli huomioiit,mitä haet. Sitten vaan muokkailet em ja anna palaa. Löytyy ojan kaivajasta isoon kihoon ,lähetä joka ikiseen avoimeen paikkaan. Näitä saa helposti tehtailtua ja täytät te:n kriteerit. Eikä ole sen jälkeen enää pelkoa, että hakemistasi työpaikoista kuuluisi mitään,ei edes sitä kulunutta fraasia "valintamme ei tällä kertaa kohdistunut...". On vain syvä hiljaisuus, mutta te-toimisto on ylen tyytyväinen.
Huolettaa eniten, jos joutuu johonkin matalapalkkaiseen skeidahommaan. Ihan hullua ruveta elämäänsä pilaamaan työnteolla, siinähän menee mielenterveyskin ja ikääkin on jo melkein 30 vuotta.