Hyttinen tuomittiin teosta vajaan 10 vuoden vankeuteen.

Lue myös: Anni Törnin tappajan liki 10 vuoden tuomio piti oikeudessa – miesystävä surmasi raskaana olleen naisen ja kätki ruumiin maastoon.
-
Mutta kauan Hyttinen istuu?

9

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      4,5 vuotta, puolivuotta koevapaudessa, panta jalassa puukkohippasille.

    • Anonyymi

      Miksi vain miehet tuomitaan, naisia ei juuri koskaan, ei edes pedomurhaaja auerskaa, sen sijaan sai puoli miljoonaa tapporahaa.

      • Anonyymi

        Suomessa naisen tuomitseminen on vaikeaa vallitsevan feministisen oikeuskäsityksen takia. Anna Kontulakin puolustaa sitä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Itä-Suomen hovioikeus on antanut torstaina tuomionsa Anni Törnin taposta tuomitun Jukka Hyttisen valituksessa. Hyttinen vaati, että hänen katsotaan syyllistyneen tapon asemesta pahoinpitelyyn ja kuolemantuottamukseen. Lisäksi hän vaati, että syyte hautarauhan rikkomisesta kumotaan.

      Hyttisen mukaan tuomittu rangaistus on liian ankara. Etelä-Savon käräjäoikeus tuomitsi hänet 17.12.2018 yhdeksän vuoden ja kymmenen kuukauden vankeuteen taposta ja hautarauhan rikkomisesta. Lisäksi hän joutui korvaamaan omaisille yhteensä lähes 50 000 euroa kärsimyskorvauksia"

      9 vuotta 10 kuukautta = ekakertalaiselle hyvällä käytöksellä ulos 4 vuodessa eli saattaisiko olla jo jouluna vapailla ?

    • Anonyymi

      Miksi hän tappoi raskaana olevan naisystävänsä?

      • Anonyymi

        Miksi naiset tapattaa 10 000 sikiötä vuosittain ja melkoisesti vielä synnytettyäänkin. Mikä pahinta, vammauttavat 3000 eliniäkseen ryyppäämällä raskausaikana, naiset ovat todella moraalittomia. Eikös tuokin ollut juhlimassa, en ihmettele yhtään jos kävi kännissä päälle, niinhän naiset usein tekee.


    • Anonyymi

      Mustasukkaisuus ja viina siinä kaksi suomalaisen miehen sisäistä vihollista

      • Anonyymi

        Totta, naiset ovat erittäin mustasukkaisia ja väkivaltaisia etenkin kännissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      1987
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1460
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1249
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      69
      1090
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1034
    6. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      218
      1029
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      962
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      235
      914
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      896
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe