Lue myös: Anni Törnin tappajan liki 10 vuoden tuomio piti oikeudessa – miesystävä surmasi raskaana olleen naisen ja kätki ruumiin maastoon.
-
Mutta kauan Hyttinen istuu?
Hyttinen tuomittiin teosta vajaan 10 vuoden vankeuteen.
9
203
Vastaukset
- Anonyymi
4,5 vuotta, puolivuotta koevapaudessa, panta jalassa puukkohippasille.
- Anonyymi
Miksi vain miehet tuomitaan, naisia ei juuri koskaan, ei edes pedomurhaaja auerskaa, sen sijaan sai puoli miljoonaa tapporahaa.
- Anonyymi
Suomessa naisen tuomitseminen on vaikeaa vallitsevan feministisen oikeuskäsityksen takia. Anna Kontulakin puolustaa sitä.
- Anonyymi
Taitaa olla jo vapaa miäs ensi kertalaisena
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c32f0a3a-dc1b-497d-a214-13627a8770b7 - Anonyymi
"Itä-Suomen hovioikeus on antanut torstaina tuomionsa Anni Törnin taposta tuomitun Jukka Hyttisen valituksessa. Hyttinen vaati, että hänen katsotaan syyllistyneen tapon asemesta pahoinpitelyyn ja kuolemantuottamukseen. Lisäksi hän vaati, että syyte hautarauhan rikkomisesta kumotaan.
Hyttisen mukaan tuomittu rangaistus on liian ankara. Etelä-Savon käräjäoikeus tuomitsi hänet 17.12.2018 yhdeksän vuoden ja kymmenen kuukauden vankeuteen taposta ja hautarauhan rikkomisesta. Lisäksi hän joutui korvaamaan omaisille yhteensä lähes 50 000 euroa kärsimyskorvauksia"
9 vuotta 10 kuukautta = ekakertalaiselle hyvällä käytöksellä ulos 4 vuodessa eli saattaisiko olla jo jouluna vapailla ? - Anonyymi
Miksi hän tappoi raskaana olevan naisystävänsä?
- Anonyymi
Miksi naiset tapattaa 10 000 sikiötä vuosittain ja melkoisesti vielä synnytettyäänkin. Mikä pahinta, vammauttavat 3000 eliniäkseen ryyppäämällä raskausaikana, naiset ovat todella moraalittomia. Eikös tuokin ollut juhlimassa, en ihmettele yhtään jos kävi kännissä päälle, niinhän naiset usein tekee.
- Anonyymi
Mustasukkaisuus ja viina siinä kaksi suomalaisen miehen sisäistä vihollista
- Anonyymi
Totta, naiset ovat erittäin mustasukkaisia ja väkivaltaisia etenkin kännissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 474361
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on144197Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist443423Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai893338En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛143197Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h612980Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1642860Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?42470- 252449
Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta162039
