Vaalit olisi edessä taasen. Kuka nyhtäsee uudella rakentamisella eniten pisteitä ja kuka vie urakat.. Ennättääkö selvitä myös vanhat keskeneräinen talous epäselvyys.. Miten talous pystyy vastaamaan velanottoon vai onko velka ensin ennen vaalia hyvä ja sen jälkeen,kun vaalit on ohi puhutaan vasta tulevista maksuista..
Talousurakka
4
188
Vastaukset
- Anonyymi
Kommarit vie ja liikennelupaa vikisevät
- Anonyymi
Ja jymy mafia jatkaa
- Anonyymi
Tietenkin nyt kaikki mittarit on hyvällä mallin,ainut on se, että mittarit on nyt positiivisella,mutta vaalien jälkeen,kun ne muunnetaankin euroiksi,niin se on jo eriasia,kun jonkun olisi vaikka kuinka yli optimistiset lukemat maksaa.. Toki siihen saa toinen ne hyvät asiat ja toinen sen velan josta kiistellä,että saa äänestäjät puolellensa.. Kansa maksaa jos joku silti mokaa ja kuka on saanu parhaat urakat iskemällä oikeaan aikaan,käärii rahat/voitot..
- Anonyymi
Siitä huolimatta velka juoksee korkoja 130 000 000 eur
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2024404Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t583142Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881737Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181316Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121314Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231117Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101101- 491075
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2471073- 49976