Paltamon häirikkö

Anonyymi-ap

Miksi kaikki Paltamon häirikköä koskevat keskustelut poistetaan tältä sivustolta, vaikka niissä ei mainittaisikaan ketään nimeltä? Onko Paltamon häiriköstä keskusteleminen kiellettyä? Jos on, niin miksi?

28

4309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaikea sanoa, että miksi. Luulisin, että on sukulaisille suuri häpeä noin pienellä paikkakunnalla. Että ehkäpä se sieltä löytyy se syy.

      Toisaalta en ihmettele yhtään. Ihan vasta tämä häirikkö kävi taas varastamassa kylän kummastakin kaupasta alkoholia, kiipeili kauppojen ja huoltoaseman katoilla, virtsasi huoltoaseman oveen. Kaiken kuvasi taas nettiin muiden ihmeteltäväksi. Samalla esitteli taas tuttuun tapaansa myös intiimialueitaan.

      Ehkä se on äiti joka näitä keskusteluja vaatii poistettavaksi, mummo tuskin osaa nettiä käyttää. Jotenkin tuo hyysääminen ja asioiden piilottelu huvittaa, ihan kuin ongelmat poistuisivat lakaisemalla ne maton alle. Kuitenkaan ne videot ja niistä keskustelu ei lopu koskaan, eikä ne videot varsinkaan poistu ikinä netistä.

      On kyllä erikoinen tapaus tämä häirikkö ja jotenkin kumma, miten hänelle ei saada mitään apua. Ei alkoholiongelmaan, eikä tuohon erikoiseen käytökseen. Jo saadut tuomiotkin puhuu sen puolesta, että on vaaraksi ja häiriöksi myös muille, kuin itselleen.

      Vaikuttaa myös siltä, että äiti on jotenkin osallinen tuohon outoon käytökseen. Ei kai se ihan normaalia ole, että pakottaa aikuista poikaansa pysymään neljän seinän sisällä, kieltää opiskelemaan lähtemisen toiselle paikkakunnalle ja kieltää tapaamasta kavereita. Kyllä kai tuollaisen narsistisen alistamisen alla sekoaa kuka vaan. Kaikkinensa kyllä todella outoa porukkaa.

      • Anonyymi

        On AE ollut Kajaanissa koulussa. Muistaakseni lopetti koulussa käymisen kun luokkakaverit hoksasi langat ylilaudalla. Siitä starttasi sitten rappiotube ura kunnolla ja Kajaanin asunnosta tuli häätö.


    • Anonyymi

      Luulis että julkisuuden henkilöistä sais keskustella

    • Anonyymi

      Arttu on tolokun poeka

    • Anonyymi

      Oliko Kkona Korner älämölöä pitävä sankari taas asialla?

    • Anonyymi

      arthur on tolokun uncle

    • Anonyymi

      No onko nyt kkonaa?

    • Anonyymi

      Onko Paltamon häirikön nimi *rtt* **m*l* P*lk**n*n? Sama henkilö, josta oli artikkeli paikallislehdessä, että hänet oli tuomittu l*ps*n s*ks***l*s*st* h*v*ks*k**t*st*?

    • Anonyymi

      Mikä on tämä mystinen kieli johon kuuluu kkona, kkong yms. Huutoja? Paltamon alkuasukasheimojen kieli?

      • Anonyymi

        Lienee jotain autisteille ominaista ääntelehdintää, että pitää jatkuvasti toistella jotain merkityksettömiä tavuja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lienee jotain autisteille ominaista ääntelehdintää, että pitää jatkuvasti toistella jotain merkityksettömiä tavuja.

        Johtunee lääkkeistä mitä on poitsulle syötetty?


    • Anonyymi

      Mä aina remusin ja lemusin ja rahaa vippasin
      Ja kavereiden paukut vielä salaa kippasin
      Mä olin häirikkö, mä olin häirikkö
      Mä aina öykkäsin ja möykkäsin ja naiset säikytin
      Ja grogilasin vielä jonkun syliin läikytin
      Mä olin häirikkö, mä olin häirikkö

      Häiris änkee tunkee mahtailee, kuin sika käyttäytyy
      Häiris siellä missä juhlitaan, myös aina näyttäytyy
      Häiris käytöksellään kerää kaiken huomion
      Ja siitä kovan ryyppymaineen saanut Suomi on

    • Anonyymi

      Lopeta se häiriköiminen nyt heti.

    • Anonyymi

      Miksi kirjotatte tänne? Pitäskö huolestuneilla kansalaisilla hankkia pojalle apua.

      • Anonyymi

        Kirjoittaminen hieman haparoivaa.


      • Anonyymi

        Paltamossa pitäs hankkia apua monellekkin "pojalle"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paltamossa pitäs hankkia apua monellekkin "pojalle"

        Totta


    • Anonyymi

      Tässä pättee sananlasku "suutarin lapsilla ei oo kenkiä". Eikös se äippä oo olevinnaan joku terapeutti.....

      • Anonyymi

        Mielenterveys hoitaja se muori. Erittäin ylpeä nokkapystyssä kävelee kaupassa. Jälkikasvu on kuin eläimet. Ja sen näkee näistä videoista. Millään teoilla ei ole mitään rajaa. Koulut ym ei kiinnosta. Kunnan elättinä asutaan ja humalassa juhlitaan.


    • Anonyymi

      Onko niitä skidejå enemmänkin.

    • Anonyymi

      Ennen oli suo, kuokka ja Jussi. Nykypäivänä on rivari, kastelukannu ja Tolokun poeka.

    • Anonyymi

      Varokaa torissa!! Paikallisella rovolla myynissä varastettua tavaraa, kameraa, läppäreitä,elektroniikkaa!!! Kusettaq minkä kerkiäää!!

      • Anonyymi

        Tätä voisi kuhtua jo paikalliseksi häiriköksi!!! "Hienostuneempi" vaan tämä filmitähti!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tätä voisi kuhtua jo paikalliseksi häiriköksi!!! "Hienostuneempi" vaan tämä filmitähti!!!

        ae.oks tää se herra x


    • Anonyymi

      Anna sen päästellä enimmät höyryt🏃🏃🏃🏃

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      202
      2784
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      162
      2490
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1162
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      951
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      899
    6. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      104
      881
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      879
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      306
      869
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      748
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      739
    Aihe