onko minkälaisia kokemuksia netlimiteristä on ollu hyötyä, itellä ei juuri ollenkaan, tai sitten turhan monella on se käytössä kun tulee turhan paljon rompetta 0-nopeudella parhaillaan itelle tulee 50kt/s.
dc++/netlimiter
onko järkee
5520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyl se mulla rajotti hyvin uppi kaistan ja downloadit tuli tarpeeks lujaa vauhtii..se oli tosi hyödyllinen ku jätti aina esim.yöks päälle dc:n , ni aamulla oli kaikki lataukset varmasti tullu ku ei lähetykset hidastanu lataus nopeutta. MUTTA!! mun koneella ei viikon netlimiterin käytön jälkeen enää päässy nettiin ollenkaan(750e huolto), joten en enää tue tota ohjelmaa olleskaan!!!
joo kaksinkertaisesti nosti nopeutta paitsi enää ei voi käyttää kun tuli häikkä siihe
Ittellä oli kyseinen ohjelma käytössä vielä sillo ku DC:tä käytin, meil on jaettu 2/512 netti, sil sai sopivasti jaettua molemmille koneille netin samoin, pysty rajaamaan hieman verkkoliikenteen maksimeja. Sain muutamalle hubille ikuisen bannin kun OP:n kanssa tuli keskustelu riittävästä Download nopeudesta. sen mukaan ei sais käyttää limiteriä oleskaan, Mutta suosittelen ilmoittaan hitaaman yhteyden kuin on vaik 256/256, ni ei pitäis tul siit ongelmii. Nopeuteen mul ei vaikuttanu mitenkää kyseinen ohjelma. MUTTA SUOSITTELEN
operaattorit katsele sun ilmoittamia nopeuksia sen limiterin käytön näkee muutenkin ja bannia tulee
itel ollu käytös aika kauan tuo netlimiter ja kumma ku ei oo bannii tippun, et eipä ole mul sitä nähny:)