Vuoden luontokuva

Anonyymi-ap

Ihan jees tällä kertaa, ei aiheuta edes myötähäpeää kuten takavuosien otokset.

3

237

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Turha aloitus. Täällä ei ole enää vuosikausiin kiinnostanut ketään mikään valokuvaukseen liittyvä. Hanki sinäkin älypuhelin ja onanoi itsesei uneen inhan keskenäsi.

    • Anonyymi

      Tänä vuonna 99,5 % vuodenluontokuvavoittajista oli miehiä ja useimmat sellaisia, jotka ovat edellisinä vuosina tuomaroineet kisaa. Vuorotellen ovat tuomareina ja palkintojen saajina. Piiri pieni pyörii...pitäähän kaverinkin voittaa. pari naista taisi olla palkittujen joukossa ja ainakin toinen heistä on myös ollut tuomarina , joten tuttuja ovat keskenään suurimmalta osalta. Jos vuosittain kilpailuun osallistuu 12.000 kuvaajaa, niin miten ihmeessä voittajat pääosin ovat aina samoja nimiä . Olen ajatellut, että mikä olisi kuvien järjestys, jos kuvaajien nimet eivät tulisi etukäteen tietoon... ehkä se olisi mahdoton toteuttaa, koska ollaan kavereita ja tuttuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      118
      2435
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1562
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      906
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      696
    Aihe