ihan sairasta touhua vanhalta ukolta.
reeo pois illalla .loppuu tuo heidin joka öinen kyttääminen
22
97
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä se kyttää Heidiä? Mitä siellä öisin tapahtuu?
Joko taas TV4 / BB-tuotanto on seksuaalirikoksen suosija?
Seksillä ja seksuaalirikoksella on eronsa.
Ensin mainittu on joillekin "viihdettä".
Toiseksi mainittu aiheuttaa sen kohteessa useasti vähintäänkin syvää ahdistusta ja tekijä voi saada teostaan / teoistaan jopa muutaman vuoden vankeutta.
Käsittääkseni tuohon ohjelmaan pyrkineillä ja menneillä on kuitenkin lain suoja. Vaikka olosuhteet mahdollistavat monenlaiselle toiminnalle, Suomen lait kuitenkin ovat voimassa, eivätkä sinne menneiden pidä antaa joutua joiden rikosuhreiksi.
Tätähän Tuotanto on sallinut jo usean vuoden ajan, ainakin jokaisella kaudella, joita itse katsoin. Kun ne kaks naisrikollista, (toinen itse peräti juristi, joten tietoa hänellä oli) olivat jatkuvasti kiinni niissä parissa tyypissä (toinen miehistä taisi lopulta voittaa), oli kyllä vähällä etten soittanut poliisille ja tehnyt ilmoitusta BB-tuotantoa vastaan.
Ymmärrän, jos rikosuhrit eivät "halua nipottaa" ja joutua tästä syystä äänestetyksi ulos talosta, joten kärsivällisesti alistuvat hirveään tilanteeseen. Vastentahtoinen ahdistelun kohteeksi joutuminen on uhrin henkistä raiskausta.
Sallimalla rikollisen toiminnan, BB antaa näin tukensa sille, ansaitsee katsojien äänien kautta sekä vahvistaa ihmisissä väärää luuloa seksuaalirikoksen olemuksesta.
Kuten elävässäkin elämässä, eli täällä siviilissä, seksuaalirikolliset, raiskarit helvettiin, pois uhrien läheltä!
Heidi on vielä nuori tyttö! Jos Reeo todellakin öisin noin käyttäytyy, on hän täysi sika ja BB:stä jonkun pitäisi kävellä kylmästi makkariin, sytyttää valot ja taluttaa jätkä korvasta / hartiahermosta puristaen ulkona odottavaan poliisiautoon.
BB-ohjelma on tuottanut pahaa oloa, niin sen monille osallistujille kuin katsojillekin. Itse symppis Karvan ei kestänyt kiusaamista ja keskeytti osallistumisensa. Menetti mahdollisuutensa 30 000 euron voittoon.
Tällainen kusipää on "Big Brother". - Anonyymi
No en nyt sentään usko Reeosta tuollaista, vaikka vastenmielisesti manipuloi ja käyttää pelinappulana nuorta ja epävarmaa Heidiä. Luulen että hän kyttää Heidiä vain siksi että pelkää että Heidi jossain vaiheessa tajuaa itsekin epäpyhän liittonsa todellisen luonteen. Toivottavasti Heidi tajuaa Reeon todellisen luonteen, ennen kuin on myöhäistä.
- Anonyymi
Heidi ei tajua mitään.Itkevää vauva
- Anonyymi
Kamalaa kun Heidi ei tykkää kimppakivasta merven ja lauran kanssa :)
- Anonyymi
Kaikki lepakkofemakkojen ja transujen kannattajat vihaa normaaleja ihmisiä!
- Anonyymi
Kyllä se vielä kääntyy kun näädät aka Reijo ja itkuMiikka ei huoli häntä omaan kimppakivaansa.
- Anonyymi
Eihän se Heidi reppana voi tykätä naisporukasta,MUUTEN REEO SETÄ SUUTTUU JA PUNASEKSI MUUTTUU JA ALKAA TIVAAMAAN HEIDILTÄ MIKSI ON NIISÄ PORUKOISSA EIHÄ HÄNEN MIIKAN...SAA HEIDIN PARKUMAAN NIINKU TÄSSÄ HÄÄTÖ ASIASSAKI...JA TUOTANTO ON EI PUUTU MILLÄÄN LAILLA .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän se Heidi reppana voi tykätä naisporukasta,MUUTEN REEO SETÄ SUUTTUU JA PUNASEKSI MUUTTUU JA ALKAA TIVAAMAAN HEIDILTÄ MIKSI ON NIISÄ PORUKOISSA EIHÄ HÄNEN MIIKAN...SAA HEIDIN PARKUMAAN NIINKU TÄSSÄ HÄÄTÖ ASIASSAKI...JA TUOTANTO ON EI PUUTU MILLÄÄN LAILLA .
RAUHOITU 70V vanhus, saat vielä infarktin :D
- Anonyymi
Kaikesta valittavat ja juoruilevat ämmät pois talosta!
- Anonyymi
Samaa mieltä! Onneksi Reija istuukin jo häätöpenkillä 😂
- Anonyymi
Toiveesi toteutuu...Kaikki ne sieltä ulos tulee jossain vaiheessa. Ei sinne kukaan jää..=D. Ja itse pidän koko porukkaa siellä valittavana ja juoruilevina ämminä
- Anonyymi
Samaa mieltä! Onneksi merve istuukin jo häätöpenkillä, seuraavaksi ämmälaura 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa mieltä! Onneksi merve istuukin jo häätöpenkillä, seuraavaksi ämmälaura 😂
Toiveemme toteutui 😂😂😂
- Anonyymi
Samalla lailla Reeo ja Miikka ..ei yhtään parempia ..miehet juonittelee sammallalailla..AI ANTEEKSI MIEHETHÄN PELAA..TOISET VAIN JUORUILEVAT KUN PUHUU KESKENÄÄN..
- Anonyymi
reoon tekis mieli rammauttaa h.
- Anonyymi
Eihän se nyt Reeo pois joudu..tuotannon päättämä voittaja...ei näytetä moten se puhuu paskaa muista ja päättää mitä tehään ja sitte dyli buudeli Miikka käy kertomassa mitä mieltä hän on asioista ..todellisuudessa kertoo mitä Reeo on käskeny sanoa...täällä haukutaan naisia mutta kiusaaja Reeo on taivaan lahja muille kiusaajille.
- Anonyymi
Kaikki pervot samassa porukassa, lepakot femakkomerve ja ämmälaura, transusanteri ja musuhomppeli nabaz. Kannattajat samanlaisia kuten aloituksestakin huomaa :D
- Anonyymi
Tosiasnkin. Vanha äijäkyttää 21 vHeidiä. On tottavie Heidinkin tyhmyyttä mennä Reeon kanssa kaiket yöt muihin tiloihin kuhertelemaan. Nyt ei tarvitsisi läyhätä häätöpisteistä,mutta muut ihastukset ova kyllä Heidinkin puolelta tulleet esiin. Kaikkiyöt ovat kuherrelleet muilta piilossa. Ovatainakinkerranmolemmatnukkuneet olohuoneessa yön. Ei voittoa kummallekkaan.
- Anonyymi
Mitä!? Eikä! Onko niillä oikeasti jotain sutinaa siellä?🤮
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä!? Eikä! Onko niillä oikeasti jotain sutinaa siellä?🤮
No ei tietenkään ole. Nämä provoojat vaan hämmentää soppaa.
- Anonyymi
Älä valehtele.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821329Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä651115Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2021108Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ1631033Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121019Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103973Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68886Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍121813- 77745
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t121744