On tämä Jämsä surkeaksi mennyt, lääkärinaikoja ei saa enää millekään muulle kuin Kuoreveelle venäläiselle. Sille löytyy aikoja. Ihan turha siellä on käydä.
Kuorevedelle lääkäriin
37
3874
Vastaukset
- Anonyymi
Jäikö toisto päälle 🤣😅
- Anonyymi
Meillä samanlainen kokemus viime keväältä. Jämsään ei saanut aikaa, mutta Hallista venäläistyypille löytyi aika vajaan kanden viikon päästä.
No joo, turha reissu, mutta tulipahan tehtyä. Sen jälkeen tilattiin aika yksityiselle ja asiat alkoi edistyä.- Anonyymi
eihän sitä saanut mennä 2 metriä lähemmäs joten tutkimukset jäi tekemättä
- Anonyymi
Kusratin ja Hallin aika loppuu elokuussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eihän sitä saanut mennä 2 metriä lähemmäs joten tutkimukset jäi tekemättä
Kirjoittaa tai ottaa kopiot edellisiltä käynneiltä muilta lääkäreiltä ja liittää ne asiakkaan omakantaan. Ihan höpö höpö.
- Anonyymi
Viesti poistettiin, kun sanoin totta, että on hyvä lääkäri. Homma hoitui kuten pitää.
- Anonyymi
Kyllä työterveyden kautta pääsee koko joutuun mihkä vaan.
- Anonyymi
Mutta tk:n puolella surkea tilanne ja taso.
- Anonyymi
Öööö,öööö,öööö,öööö,öööö,öööö,
- Anonyymi
On todella hyvä asiallinen lääkäri.
- Anonyymi
Tiedän monia, valitettavasti työttömiäkin, jotka menee yksityiselle kun ainoat vapaat lääkärinajat on ollut Kuorevedelle.
- Anonyymi
Neljä viikkoo ootin lääkäriaikaa, koska tonne em. en enää ikinä mene. Onko lääkärin homma joku suojatyöpaikka vai mitä hittoa?
- Anonyymi
Olkaamme iloisia siitä, että meillä on osaava terveydenhuolto Jämsässä. Olemme muuttaneet Jämsän Halliin kolme vuotta sitten, ja olemme käyneet molemmilla kylän tohtoreista. Sami V on kyllä aivan huippu, siitä en väittele. Mutta Anatoli K tulee Etelä-Ossetiasta, ja kulttuurierot ovat meidän välillä suuret. Minulla on kokemusta useista maista sieltä päin, ja suurin ongelma on kulttuurierot, ei se, kuinka hyvä lääkäri on. Annan vinkin, ei liene mahdotonta meille kenellekään, jos sen pienen hetken, jonka viettää vastaanotolla, kohtelee tohtoria kuten heillä on tapana, eli kunnioittaen, arvostaen, ja ymmärtäen, että hän on se vastaanotolla, jolla on se tieto, jota tarvitsemme, emmekä kohtele häntä kuin kalakaveria. Ja on hyvä muistaa, että se, jos hän ajelee uudella 500 sarjan Mersulla, se ei ole meiltä pois, maksamme saman käyntimaksun. Jämsässä on erinomainen terveydenhuolto moneen muuhun kuntaan verrattuna. Jättäkäämme oma ylpeytemme kotiin ja hoidetaan mieluummin sairauttamme kuin ylpeyttämme ja kateuttamme.
- Anonyymi
Hyvin kirjoitetu
- Anonyymi
Hyvä kommentti,itsekin täältä Hallista.Pelkästään hyvää sanottavaa terv.keskus palveluista täällä.
Todella upea Mersu lääkärillämme,onneks olkoon. - Anonyymi
Hyvä kommentti,itsekin täältä Hallista.Pelkästään hyvää sanottavaa terv.keskus palveluista täällä.
Todella upea Mersu lääkärillämme,onneks olkoon. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kommentti,itsekin täältä Hallista.Pelkästään hyvää sanottavaa terv.keskus palveluista täällä.
Todella upea Mersu lääkärillämme,onneks olkoon.Kremlin maksama
- Anonyymi
Toivotaan että tämäkin tk kohta loppuu, tuli suojatyöpaikat vähän liian kalliiksi.
- Anonyymi
Hauska sarkastinen Mersu-kommentti. Yksityiselle Seppolaan mieluummin kuin ikinä tuolle lääkärille.
- Anonyymi
Mersu on hieno ja kunnioitusta pitää löytyä vaikka työn tulokset ovat mitä ovat. Eiköhän tämä lääkärien paapominen jo riitä. Ylisuurilla tuloilla valtion kouluttamia käsityöläisiä, eipä sen kummempia.
Toivon lääkärinkoulututettavien lisäämistä, jospa sitten palkat ja glamouri asettuvat realiteetteihinsa. - Anonyymi
Todella hyvä lääkäri kun apua tarvit.
- Anonyymi
Vältän Kuoreveden terkkariasemaa viimeiseen asti!
- Anonyymi
Analtoli on lääkäreiden irvikuva! Todella törkeäää käytöstä vastaanotolla. Katselee kelloaan ja hokee ettei ole aikaa vastata potilasn kysymyksiin jotka liittyvät sairauteen. Ja kas kummaa magneettilähetekin hukkui jonnekin ja sai itse kysellä perään.
Menis takas mistä on tullutkin!
Ei enää ikinä hänen vastaanotolleen.- Anonyymi
Juuri tänään kävin, on erittäin hyvä ja osaava. Ei moitittavaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri tänään kävin, on erittäin hyvä ja osaava. Ei moitittavaa!
Kivat sulle. Kaikilla ei ole yhtä hyviä kokemuksia tästä kasakasta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri tänään kävin, on erittäin hyvä ja osaava. Ei moitittavaa!
Takasin vaan sinne Ossetiaan mistä tulikin. Ja vie mersunsa mennessään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Takasin vaan sinne Ossetiaan mistä tulikin. Ja vie mersunsa mennessään.
Käykö katteeks toisilla on
- Anonyymi
Sille ei kannata mennä, ihan turha reissu.
- Anonyymi
Nimitys arvauskeskus pätee Kuoreveteen mainiosti.
- Anonyymi
Parempi Kuorevesi on kuin Siperia.
- Anonyymi
Mieluummin kärsin kotona kuin Anatolin luo
- Anonyymi
Kommentti poistettu, kun tuttavani sai hyvin apua tuolta hallista. Jämsässä turhia käyntejä monta vuotta.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?857156Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277099Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1186250Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik935361Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635245Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415130Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274625Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193585Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t33484