Päätökseni ostaa Toyota

ja sen jälkeen usea muukin Toyota perustuu tarkkaan tieteelliseen metodiin jonka perusteella arvostelen autoja täysin objektiivisesti ja merkitsen pisteet ruutupaperille jotta pysyn rivillä ja tulos on tarkka. Toyota on aina saanut parhaat pisteet arvosteluissani joten olisin hullu jollen ostaisi Toyotaa.
1863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Taidat sittenkin olla hullu kun luin mielikuvitusjuttusi.

Äänestä

Minäkin luen aina Toyotan omat esitteet ja Toyotan omat nettisivut ja pistetytän autot niiden perusteella.

Äänestä

Millä rahoilla sinä työtön ostaisit muuta kuin makkaraa ja keppanaa. Autoista voi unelmoida mutta pysyppä totuudessa. Sinä haaveilija.

Äänestä

Tässäkin näkyy itäautoilijan ja länsiautoilijan ero. Sinä itäautoilijana käytät kynää ja ruutupaperia, minä länsiautoilijana käytän Excel-taulukkoa. Taulukossani Toyota on ollut joka kerta huonoin. Aika jännä, että autolehtien vertailutesteissäkin Toyota on aina se huonoin.

Äänestä
  • Mitä se exel taulukkosi kertoo myynnistä?....😅

    Äänestä

  • Selvähän tuo. Vertailuissa on useita erimerkkisiä autoja vertailtavana keskenään.

    Äänestä

  • Sorttaa A-Z, niin aina Volkkari ja Volvo häviävät Tojolle.

    Äänestä

Mitähän on ynnäillyt?
Et ainakaan ole tietoinen ajo-ominaisuuksista, mukavuus asioista, käytännöllisyydestä, toiminnallisuudesta ja tärkeistä asioista ellet käy koeajamassa muutamaa verrokkia.

Äänestä
  • No TM vertailussa Corolla sai parhaat arvosanat ajo-ominaisuuksista ja Octavia oli kakkonen.

    Eikä se Corolla mitenkään huono ollut ajaa kun sitä testasin. paremmin se suoraan meni kuin silloinen oma baijerilainen.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    No TM vertailussa Corolla sai parhaat arvosanat ajo-ominaisuuksista ja Octavia oli kakkonen.

    Eikä se Corolla mitenkään huono ollut ajaa kun sitä testasin. paremmin se suoraan meni kuin silloinen oma baijerilainen.

    Vertailussa kylläkin Octavia pyyhki pöytää Toyotalla.

    Äänestä

Kyllä omapoika tietää mikä on paras jotenkin autolta vaikuttava kulkine.

Äänestä

Toyota on maailman paras ja suosituin auto.

Äänestä
  • Toyota ei ole auto, eikä omapoika ihminen.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Toyota ei ole auto, eikä omapoika ihminen.

    Kato Fordin pohjalle rakennettu teksti.

    Äänestä

Seuraavaksi aloittaja varmaankin väkertää kiinalaisia käkikelloja urakalla.

Äänestä

Myöntäkää pois että jos voittaisitte tänään tuon 91 miljoonaa euroa, niin Toyotat menisi heti vaihtoon ja ostoslistalla olisi ihan muita kuin aasialaisia kulkuneuvoja.

Äänestä

Ruutupaperilla ei ajeta.

Äänestä
  • Kylpyamme ei ole suihku, eikä kaappi ole komero, lennetään kitaralla Teksasin taivaan alla, Toyota Mirai! Prööööt!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja sen jälkeen usea muukin Toyota perustuu tarkkaan tieteelliseen metodiin jonka perusteella arvostelen autoja täysin objektiivisesti ja merkitsen pisteet ruutupaperille jotta pysyn rivillä ja tulos on tarkka. Toyota on aina saanut parhaat pisteet arvosteluissani joten olisin hullu jollen ostaisi Toyotaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu