Mutta liian myöhäistä..
Olen pahoillani
Anonyymi-ap
751694
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 75
Vanhimmat
Ei ole jos se tarvitsee erikseen sanoa, vaikkei ole kysytty.
Menikö liian pitkälle?
Menit.
Ei minulta vaikka kovin tutulta kuulostaa historian huomioonottaen.
Onneksi kohta siirretään kelloja taaksepäin
Erittäin hyvä alotus.
-Pantaskin Haavisto,
sille npellelle ,
Panemaan sanat suuhun..,
Entäs se kesä aika.
Tiesin, ja se oli yksi syy miksi päätin häipyä maisemista ja lopettaa yhteisen projektin
Mitä sinäkin palstan perusteella mistään mitään tiesit???!!!
Millaisen rojektin jätit kesken? Sivusta utelias
Mikä on liian myöhäistä?
Heii, heii! 👋
Loppuko meiltä tiskiaine?
Keskustelitko muijjas kanssa.
Vai kenen tiedoksi haluaisit ÄÖ nolla
tietojasi jakaa.
Aina vakuuttavaa kun toisen älykkyyttä alentava kirjoittaa itse ÄO:n väärin.
Aina vakuuttavaa, kun trollaavan naista esittävän feikkidialogeissa roikkuu joku maalittaja nillittämässä kieliopista🤭👍
Joo ja varsinkin julistaa sitä anonyyminä anonyymille.
Parempi myöhään kun ei milloinkaan
Myöhäistä sinulle, valitan.
juoda kahvia, joten juo teetä :)
Öitä.
Liian myöhäistä on joo tunnustaa, eikä kyllä edes kiinnosta 🤷♀️...
No sillon ei oo tapahtunu vahinkoa jos ei enää edes kiinnosta.
kerro huolesi rupaan ne lukea
Mieheltä naiselle menee. Ap.
Tunnisteita kehiin vai nautiskeletko trollaamisesta
Oikea aloittaja heräsi??
Ehkä hän ei ole mikään nainen (ei ole, kuten tiedossa on) edes saati sitten sinun tuttusi tai muuten velvollinen kertoilemaan tunnisteita, että jospa paineiksi mäkeen sen Eevan perintösi ja naisen tai naisten syyllistämisen kanssa peltojen elvis mikä lie
Miten voi ihan aktuaalisesti olla mahdollisista, että jonkun ajatusmaailma pitää sisällään tuollaista harhaa, että koki nainen trollailisi täällä huvikseen ja koska hän ei vastaa jonkun toiveisiin tai vastaavaan mitä en ymmärrä, niin häntä voi syytellä omista ajatusjumeistaan ihan pokalla
Tiennyt jo pitkään.
Sitä saa mitä tilaa.
Luovutus? Hyvä :) On joku ratkaisu asioille.
Kenen asioissa kehtaat nyt puhua?
Eikö täällä kehtaa yksi jos toinenkin väitellä muista ja niden asioista sitä sun tätä nääs? Sivusta ja ihan asian vierestä
Mitä mieltä on laittaa tämmöinen aloitus ilman tunnisteita, moni voi huolestua pahastakin. Aiheutuu paljon mielipahaa ja huolta, kun ei tiedä koskeeko asia juuri minua...
Luulen että tällaisten lauseen, kahden aloitusten tarkoituskin on tuottaa pahaa mieltä. Ei näitä kannata miettiä yhtään.
Ei kannata ottaa itseensä. Jos ihminen anonyymisti purkaa tunteitaan, ei se merkitse mitään. Kyllä hän itsekin ymmärtää, ettei voi rakentaa elämäänsä yksipuolisten ilmoitusten varaan. Jos haluaa rakentaa elämäänsä tiettyyn suuntaan, täytyy aina keskustella asianomaisten ihmisten kanssa suoraan. Ei voi näin siirtää vastuuta toiselle, jos ei tunnistettavasti ilmoita mielipiteitään ja suunnitelmiaan asianomaisille. Tsemppiä!
Pakko vasttalla..-
Ööö.
Kuin sä nuin nyt niin vabiset?
Ei koske just sinua.
nimim. VAP
Kerro tunnisteita, jotta tietää kenelle tarkoitettu. Ilmab niitä voi olla krlle vaan palstalla
Ainahan kaikki on myöhäistä jos ei edes mitään tee
Ei ole koskaan liian myöhäistä :)
Koskaan ei ole liian myöhäistä. Jos niin päättää, sitten se on eri asia. Jokaisen päätöstähän täytyy kunnioittaa.
Minä olen sitä mieltä, että on liian myöhäistä kaikille niille joiden nimi on tiedossa.
Ok, jos niin päätät. Voi hyvin!
Nimet on siis trollimiehellä tiedossa? No niin mullakin on monta nimee tiiossa
Kirjojen palautus? 😄
Hahhaaa tämä oli hyvä :D
Tuliko sakkoja?
Joo tuli
Aikansa kutakin.
Mitä on ollut? Kerro oma tulkintasi
Joskus on ja ehkä tämän asian osalta ja pahinten kirpaisee ne mokat, mitkä jää eniten satuttamaan jälkikäteen, mutta ajattele hyvänä asiana, ettet enää ketään muuta kohtaan halua toistaa niitä, joten ei niiden osalta tarvitse sinun tai toisenkaan kärsiä ja oppia niistä et unohda, joten jatka eteenpäin tällä kertaa entistä viisaampana ja patempana ihmisenä, äläkä liikaa jää harmittelemaan, sillä mitä hyötyä siitä on?
Elämään kuuluu iloja ja suruja, onnistumisia ja vastoinkäymisiä ja mikään ei ole 100%:sti hyvää tai pahaa, mustaa tai valkoista, vaan harmaan vivahteita ja näkökulma/suhtautuminen vaikuttaa miten näkee asiat, joten hyvä pyrkiä näkemään kaikessa jotain hyvää.
on siina edes jotain hyvaa kuule jos tahti ei muutu niin sano sille etta sina lahbet
Kukaan ei ole täydellinen, mutta vaikka olenkin antanut anteeksi aikoja sitten, niin luottamus valitettavasti meni iäksi kaiken jälkeen, eikä sitä valitettavasti pysty korjaamaan.
Pyydän vain, että oppisit, ettei jatkossa tarvitsisi kenellekään toiselle käydä samalla tavalla ja toivon kaikkea hyvää elämääsi.
Sähän tän kaiken aiheutit, pidemmällä aikavälillä, oletko niin vajaa ettet sitä ymmärrä.
Se että sinä olet kehitellyt päässäsi kuvitelmia on vain itsesi syy
Tämä ei ollut minun kommentti. Minä en anna anteeksi.
Kenellekköhän se sinäkin piinattu sielu koet jatkuvalla syötöllä täällä mesoavasi, en osaa sanoa, mutta kylläpä on häiriintynyttä tekstiä. Sivusta
En opi ettei mulle käy samalla tavalla tai tahdo hyvää kaikille. Tai ettei muiden tarvitse sitä elää, jälkipolvenne elää sen varmasti ja nämä naiset joiden vuoksi käytiin, ei vaan toivota vaan heille tulee ihan hirveitä juttuja etten. Täysin sivulliselle ja syyttömälle. Mutta seuraa pentuaa, katsotaan kun elämä vedetään pois, ei tapeta, mutta elävät sen mitä teitte minulle. Ne naiset taas toivotaan heille sama kunnon kidutus. Miehiä siitä porukasta kuoleekin koko ajan. Naisillekin onnettomuuksia.
Hv
Ai sinäkö täällä?
Siksi liian myöhäistä koska olen paksuna toiselle miehelle. Sorry.
Ja ikävä-palstalla, hieno tulevaisuus. Onneks mun kaivattu ei ole noin typerä.
Tällaisia ne naiset yleensä ovat. Ovat muka ihastuneita johonkin ja samaan aikaan ovat muiden kanssa. En voi käsittää.
Ymmärrätkö kuinka paljon varattuja täällä on? Ajanvietettä
Sano nyt edes minkä ikäinen olet, niin et kaikkien mieltä pahoita.
Niin, eikö tämä palsta ole enemmän turhanaikaista trollikirjoitusten (kuten tuo langan ylimmäinen) tirkistelypalsta eikä mikään deittisovellukseen rinnastettava riiuusivusto, että sen verran otan tuohon teesiin kantaa. Sivusta
Onnea! Varmasti kaikki järkevät ihmiset kunnioittavat päätöstäsi. Toki joku sinuun rakastunut voi surra, mutta surutyön tekeminen elämässä tulee tavalla tai toisella kaikille jossakin vaiheessa eteen, jos pitempään elää. Kaikesta selviää ja pääsee eteen päin. Kaikkea Hyvää!
Etkä ole pahoillasi, korkeintaan säälittelet itseäsi.
sulla on nyt uusi rakkaus
mitakohan se siihen sanoo
sitten voit sanoa etta etsii itsellesi uuben miehen
Oli tosiaankin liian myöhäistä vetää ulos kun tulin. Sorry!
Minäkin olen sitä mieltä että on liian myöhäistä. Mutta en ole pahoillani.
Mikset?
Minua EI KIINOSTA,
Sellaiset Tanssi Reafy , / musikaalit Joissa pilkataan Ihmisiä!
Kuten Se Niina Lahtisen käsikirjoittamana Huvituttaako!
Pääministeristämme Sanna Marinista,
Sekä Ukrainan presidentti Vladimir Putininista!
Eikä Missään nimessä Hänestä saa tehdä myöskään pilkkaa!
SILLÄ : Jos hän sattuu tietämään että hänestä tehdään pilaa.
On Mahdollista että Hän Yhä enemmän ,
Latelee Uhkauksia myös Maahamme Suomeen!
Nyt pitäisi siis Malttaa olla , Suututtaa ärsyttää enempää.
!
Yleensäkin tämmöinen väkivaltainen ihminen
Vain yltyy yhä Enemmän,
Jos hänen toimintansa,
Vastataan jo lapsesta saakka juurtunut ,
* Samalla mitalla Toimintamalli"
Eli vastaamme väkivaltaan , väkivallalla ja Pilkkaan pilkalla!
Niin siinä Tekee ihminen vain hallaa itselleen!
Pahan tekijä vain Yltyy Yhä enemmän.
EI SAA yllyttää , pahan tekijää;
Vaan Pitäisi ,pyrkiä
Enemmän Rauhallisuuteen.
Eli En Hyväksy minkään laista mollaamista ja väkivaltaa.
Tässä on Arvo kysymys!
Minä en ylitä arvojani , Ei ole hyväksyttävää tehdä pilkkaa Heistäkään.
Mutta Sinä kai uskot että kaikki ,
Nauraa toisten ihmisten pilkalle!
Minun puolesta BYE bye!
Oletan että Sinusta toisten ihmisten kustannuksella nauraminen jopa reafyksi käsikirjoitettuna On Suurta Huvia!?
No oletan että kyse on tästä.