AIAA:n foorumi 2023.
AIAA:n edustaja on lähettänyt sähköpostin jossa kertoo että AIAA peräänkuuluttaa UAP:hen liittyviä kirjoituksia julkaistavaksi vuonna 2023:
2023 AIAA AVIATION FORUM 2023.
UAPCOI (UAP Community Of Interest ) Call for Papers
We are soliciting papers under the technical discipline “Aerospace Traffic Management” for:
-Collaboration Approaches to Address the Challenges of UAP.
-Scientific & Technical Advancements in UAP.
Abstract deadline: 10 November 2022 2000 hrs Eastern Time Zone.
Author Notification:10 February 2023
Manuscript PresentationVideo Deadline: 3 May 2023
AIAA foorumi 2023,kirjoituksia peräänkuulutetaan
7
219
Vastaukset
Ilmailuala laitoksineen lentoyhtiöineen on ollut julkisesti huolissaan ufoista jo ainakin reilut kymmenen vuotta. Vähemmän julkisesti varmaankin aina.
Lehdistökonferensseja on järjestetty ja vedottu kongressia kuulemaan heidän huoltaan. Saas nähdä kuullaanko heitä nyt paremmin, kun ajat on muuttuneet.- Anonyymi
Vai ilmailuala huolissaan? Jos tunnet yhtäkään ammattilentäjää, niin voit kysyä häneltä onko hän koskaan nähnyt mitään ufon tapaista.
Vastaus varmasti tyrmistyttää sinua, koska kukaan heistä ei ole ikinä nähny mitään sellaiseen viittaavaa. - Anonyymi
Miksi ilmailuala on huolissaan ufoista, jos niistä ei ole mitään vaaraa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai ilmailuala huolissaan? Jos tunnet yhtäkään ammattilentäjää, niin voit kysyä häneltä onko hän koskaan nähnyt mitään ufon tapaista.
Vastaus varmasti tyrmistyttää sinua, koska kukaan heistä ei ole ikinä nähny mitään sellaiseen viittaavaa.Jaja, palstavalehtelija taas möykkää kusta ja paskaa.
Aloituksessa mainitun ilmailu- ja avaruusjörjestön ufotutkimus on käynnistetty juurikin siksi että lentäjät näkevät ufoja ja raportoivat niistä. Anonyymi kirjoitti:
Jaja, palstavalehtelija taas möykkää kusta ja paskaa.
Aloituksessa mainitun ilmailu- ja avaruusjörjestön ufotutkimus on käynnistetty juurikin siksi että lentäjät näkevät ufoja ja raportoivat niistä.Kanabroilerimies, sinä tarvitset oikean ystävän, etkä mielikuvituskavereita jotka komppaavat sinua. Myös nainen olisi kiva, niin sinun ei tarvitse haaveilla niistä karvoituksista.
Kaikille aihepiiriä seuranneille on tuttuja ne lehdistökonferenssit ja tilaisuudet, jossa suuri joukko ammattilentäjiä vaatii kongressia tutkimaan asiaa.
Ja niinhän ne tekevät nyt. Käynnissä on ennennäkemättömän laajat tutkimukset.
Voin laittaa sinulle pari linkkiä aiheesta, kun ehdin.- Anonyymi
HeIIäkoukku kirjoitti:
Kanabroilerimies, sinä tarvitset oikean ystävän, etkä mielikuvituskavereita jotka komppaavat sinua. Myös nainen olisi kiva, niin sinun ei tarvitse haaveilla niistä karvoituksista.
Kaikille aihepiiriä seuranneille on tuttuja ne lehdistökonferenssit ja tilaisuudet, jossa suuri joukko ammattilentäjiä vaatii kongressia tutkimaan asiaa.
Ja niinhän ne tekevät nyt. Käynnissä on ennennäkemättömän laajat tutkimukset.
Voin laittaa sinulle pari linkkiä aiheesta, kun ehdin.Katsopa vielä kerran kuka kenellekin kommentoi :)
Viimeisen kongressikuulemisen saldoa:
Tietokanta UFO-ilmoituksista sisältää nyt noin 400 tapausta, kun niitä on arvioitu noin vuosi sitten julkaistussa raportissa 143:sta, laivaston tiedustelupalvelun virkamies kertoi lainsäätäjille kongressin kuulemisessa tiistaina.
https://www.npr.org/2022/05/17/1099410910/ufo-hearing-congress-military-intelligence
Suuri osa noista on vahvistettu myös lentäjien toimesta.
Pentagonin lentäjät ovat raportoineet 11 "läheltä piti" -tilanteesta UFO:n kanssa
"Olemme avoimia kaikille hypoteeseille, olemme avoimia kaikille johtopäätöksille, joita voimme kohdata" UAP-havainnoista, sanoi Ronald Moultrie, DoD:n tiedustelu- ja turvallisuusasioista vastaava alisihteeri.
https://breakingdefense.com/2022/05/pentagon-pilots-have-reported-11-near-misses-with-ufos/
Tässä viidentoista liikennelentäjän ilmoituksista pressitilaisuus
Yli 15 kaupallisen lentokoneen lentäjät ja miehistöt kertovat nähneensä tuntemattomia ilmailmiöitä (UAP) Yhdysvaltain ilmatilassa viime viikkoina silminnäkijöiden todistajanlausuntojen ja epätavallisia tapahtumia kuvaavien videoiden mukaan.
https://thedebrief.org/any-idea-what-they-are-american-pilots-report-multiple-encounters-with-unusual-racetrack-uap-in-recent-weeks/
Varovastikin arvioituna löytäisin parissa tunnissa sata tapausta liikennelentäjien puolelta.
https://www.phoenixnewtimes.com/news/american-airlines-learjet-pilots-describe-seeing-ufo-over-arizona-10280978
Näitä on loputtomiin
https://www.cbsnews.com/news/ufo-over-arizona-sighting-american-airlines-learjet-pilots-see-ufo/
Etsin vielä sen ison pressitilaisuuden kun kerkiän, jonka allekirjoitti suuri joukko liikennelentäjiä. Vuosi oli jotakuinkin 2015.
Katsotaan tässä kenen jutut on "kusta ja paskaa". Minä siteeraan maailmanlaajuisia uutisia ja sinä näpräät sitä pikkuista katkarapua tavaten katekismusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk51244Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1661158Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1021025Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470987Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria
Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt271869- 129867
Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.70862Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.63764Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan44754Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää394742