On ollut jokin tilanne päällä ja sen jälkeen kadonnut, Tampereen puskaradiossa
enemmän tietoa. Mikä tilanne on ollut, voi olla mitä vain mt-ongelmista johonkin
akuuttiin väkivalta tilanteeseen saakka.
Ja Kosmo on tuon pojan oikea nimi.
enemmän tietoa. Mikä tilanne on ollut, voi olla mitä vain mt-ongelmista johonkin
akuuttiin väkivalta tilanteeseen saakka.
Ja Kosmo on tuon pojan oikea nimi.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Alkaa vaikuttaa pahalta, kun ei ole löytynyt, vieläkään, kumminkin aöaikäinen kyseessä, vaikka ei mikään lapsi enää.
Virallista katoamisilmoitusta ei varmaan ole tehty, koska ei taida lehdissäkään olla mitään.
Vähälle huomiolle jätetty tämäkin katoaminen.
Varmaan jonkun kaverin luona, eikä kaverin vanhemmat tajua Kosmon kadonneeksi.
Tampereen puskaradion ilmoittaja jokin taiteilija, eli Kosmo nimi ei ole ihme.
Taitaa olla jokin bonus- tai ylijäämä lapsi, joka on jäänyt vaan tämän ilmoittajan kontolle.
Toivottvasti on jonkun kaverin luona, vanhemmat, ei kaverin eikä omat välitä paskan vertaa.
Tämä taiteilija, jos on Kosmon isä, jättänyt yleisille paikoille kaikenlaisia lapsiaiheisia
veistoksia ja maalauksia. Kuulemma näköhavaintoja Koskmosta on Lielahdesta ja Raholasta, eli olisi hengissä.
Suomi24Tampere ei ole vielä vastausta, onko kovin tunnettu taiteilija Tamperella.
Tampereen puskaradiossa miehen nimi ja omilla facebook sivuilla kuvia näistä taide
teoksista joita teki ja jätti keskustan liepeille ihmisten mukaan otettaviksi.
Tekis mieli käydä vähän ravistelemassa kyseistä taiteilijaa: herää pahvi, sun lapses on kateissa! Mitähän kyseinen taiteilija on tehnyt viime syksystä alkaen,kun ei facebookiakaan ehtinyt päivittää. Viimeiset päivitykset, kun jätti näitä taideteoksiaan ympäri Tamperetta.
Kyseinen taiteilija ei ole Kosmon isä :)
No, mistä tämä taiteilija on saanut tietää, että Kosmolla on tilanne päällä?
Kuitenkin alaikäinen kyseessä, silloinhan tuon taiteilijan täytyy olla jonkinlaisessa
huoltajuussuhteessa Kosmoon.
No tähän en osaa vastata mutta ihan googlettamalla löytyy että hän on liian nuori ollakseen Kosmon isä.
Ootko varma, ettet ole väärässä, Tampereen puskiksessa tuo G P-R puhuu pojasta, ei
kuitenkaan pojastaan. Jos 15v tullut isäksi, oletko varmasti ottanut teini-isyyden huomioon?
Harvemmin kai 13 tai 14v on tullut isäksi. Itse ainakin tiedän esimerkiksi ystävien, ystävien lasten ja sukulaisteni tilanteet niin että tietäisin jos heillä olisi "tilanne päällä" ilman minkäänlaisia huoltajuussuhteita.
Aivan, hyvin laskettu. Minulle tuli tilanne päällä tilanteesta mieleen, jokin akuuttiasia, joka vaatisi huoltajan läsnäoloa tai puuttumista asiaan,siks otin huoltajuusasian esille. No, missäs tämän pojan vanhemmat sitten ovat, jos tuo taiteilija ei ole hänen isänsä?
Tämä Gabriel on yllätys , yllätys Kosmon veli.
Ehkä poika on ottanut hatkat riidan seurauksena.
No varmaan- Tilanne päällä, voi tarkoittaa juurikin riitaa kavereiden/tyttöystävän kanssa.
17v luulee olevansa aikuinen, vaikka on ihan lapsi vielä.
Kosmohan ei ole karannut, hän on vaan "kateissa."= jonkun jo omillaan asuvan kaverin nurkissa.
Tämä Kosmon tapaus tuo surullisella tavalla esiin nykypäivän vanhenmuuden,lapset saavat huidella missä lystäävät, eikä ylimääräinen kenkäpari eteisen lattialla hetkauta. Jos joku Kosmon vieälä kotonaan asuva kaveri olisi salakuljettanut Kosmon kotiinsa olisi kengät tietysti viety kaverin huoneeseen. Ihmeen kauan on ollut kadoksissa, ihmetyttää lisäksi Kosmon vanhemmat, kun jokun taiteilijasedän pitänyt ilmoittaa poika kadonneeksi.
Siinä mielessä surullista, kun kyseessä on nimenomaan vasta 17v nuori mies. Kun jää aikanaan kiinni niin luultavasti pumpataan täyteen lääkkeitä vasten omaa tahtoa. Taustoista ei tietoa mutta ehkä kyseessä on jokin päihdeongelma ja tällöin pitää olla olemassa humaanimpi ratkaisu kuin pakkohoito vasten tahtoa.
Toi on valitettavan totta, että noin tulee tapahtumaan. Pääsee sitten ehkä 27v pois.
Karoliina kestikin katoa villilästä
Katosi
Voisko joku tamperelainen kysyä vaikka Tampereen puskiksessa tältä taiteilijalta
mikä hän on tälle Kosmolle? Ite en viitti omalla nimelläni kyselemään mitään tältä
G:tä.
Miksi on yleensä edes pitänyt laittaa mitään katoamisilmoitusta?
Puskaradioon oli ilmestynyt että Kosmo on palannut kotiin.
💕💕💕💕❤️❤️❤️❤️❤️
Semi-heikossa hapessa nykyään, sitä ne psyykelääkkeet teettää (väkisin syötettynä). Harmi sinänsä kun on nuori mies ja elämä edessä, toivottavasti pääsee noista eroon. Hatka-aikana nähtynä oli parempi tämä olemus ja itsensäilmaisu. Plussaa on kuitenkin se että on yhä varsin laiha, yleensä niistä lihoaa jonkin verran. Puhetta tuottaa suht sujuvasti, ryhti on aina ollut hakusessa kauniisti sanottuna, ei lääkkeet todellakaan sitä paranna. :)