Uhria ei ole.

Anonyymi-ap

Uhrista on tullut syytetty rikollinen. Jos joku hyökkää toisen kimppuun ja syyllityy siten rikokseen. Syntyy 2 syyllistä, päällekarkaaja ja uhri. Miksi suomessa uhrista on tehty syytetty rikollinen.

3

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joensuu vastaan Pieksämäki

    • Anonyymi

      Itseään toteuttavassa suunnitelmassa, joka kuuluu myös väkivaltainstituutioiden ihmisen tuhoamisen valikoimaan, kuuluu uhrin leimaaminen syylliseksi, jolloin syylliseksi leimattua aletaan vainota ja uhri leimataan aina uudelleen syylliseksi olemattomiin asioihin. Jos syylliseksi leimaaminen ei onnistu mitenkään, estetään ihmiseltä elämisen perustarpeet, ja näennäisesti nämä tarpeet täyttämällä leimataan ihminen elämään kykenemättömäksi tai harhaiseksi.

      Itsensä puolustaminen on lain mukaan sallittua, mutta tässä leimattujen ihmisten luontaisessa "joukkovainossa" tämä puolustusteko kääntyy oikeudettomaksi teoksi, ja itse hyökkäys on provokaatio puolustuksen ja sen käyttämisen puolustajaa vastaan aikaan saamiseksi.

      Tämä onnistuu yksilöä vastaan, mutta suuremmassa mittakaavassa tulee vastaan joukkopsykologia ja uskottavuuden puute muiden kuin "propagandistin" joukkojen parissa. Haukkasiko joku ylimielisyydessään liian ison palan. Onko propagandistilla viimein tuomion päivä.

      • Anonyymi

        Laiska propagandisti ylimielisyydessään löi päänsä Karjalan mäntyyn.
        Minkä taakseen jättää ...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      6
      3746
    2. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      87
      2703
    3. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      106
      2534
    4. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      23
      2229
    5. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä

      Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä
      Maailman menoa
      80
      2058
    6. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      45
      1992
    7. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      102
      1893
    8. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      267
      1801
    9. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      122
      1777
    10. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      11
      1418
    Aihe