Voi pyhä sylvi

Nisti kiroaa ja valittaa facessa, kun hänelle ei löydy asuntoa, mutta ukrainalaisille löytyy! Meneppä peilin eteen ja mieti, miksiköhän?? Minä en vuokraisi asuntoa tuollaiselle, eikä ehkä pietaristakaan löydy...miksiköhän?
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jep

Äänestä

Muuttais sinne voi saada, eli otanmäki lieksa jne.

Äänestä

On noita vuokralla ollut ja remonttia sen jälkeen tehty,ei kiitos enää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nisti kiroaa ja valittaa facessa, kun hänelle ei löydy asuntoa, mutta ukrainalaisille löytyy! Meneppä peilin eteen ja mieti, miksiköhän?? Minä en vuokraisi asuntoa tuollaiselle, eikä ehkä pietaristakaan löydy...miksiköhän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu