Monta on jo tullut suomeen. Vielä on yksi tulossa ralliautoilusta? Miten muissa lajeissa montako maailmanmestaruutta on tullut ja montako vielä tulossa ?
Olen aina sanonut, että maailmanmestaruudet suomeen tulee moottoriurheilusta eikä mistään muusta.
Maailmanmestaruuksia !
6
124
Vastaukset
- Anonyymi
Kiakossa nuita on tullut. Jäähallit tosin syövät Suomen energiaköyhyyteen. Halleja lämmitetään ja jäätä jäädytetään, samanaikaisesti molempia.
- Anonyymi
Joo, ja 2 ekaa tuli ajamalla, vimeinen säälillä mikä ei tu toistuun.
- Anonyymi
Käytännössä MM-sarjassa on vain yksi talli jolla pystyy mestaruuden ajamaan.
- Anonyymi
Totta, vain yksi Kalle , ei se kahdessa tallissa voi ajaa.
- Anonyymi
Suomeen tuli kolme kuski mestaruutta siis kaikki mitä oli jaossa ja yksi kartturimestaruus. Nyt ei tullut muita kun muita ei ollut jaossa.
Kiakkohöpöttäjille vaan tiedoksi, että nämä tuli tänä vuonna ja niitä on enemmän kun kiakosta yhteensä kautta aikojen. - Anonyymi
vielä ku hirvijärvi pääsis ajaa seniori mestaruudesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1442268
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311568En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1501551- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1431241The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121131Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226975- 156916
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20819