Kävin syömässä eräällä Kaakon huolto-asemalla.
Erääseen kulmaan, yhteensä kolmeen pöytään oli asettunut selvästi yhtenäinen, yhdenasian porukka, osa eläkeläisiä, osa selvästi syrjäytyneitä, mutta joitain myös ihan normikansalaisen oloisia, jotkut jopa parempiosaisia paksuista kultaketjuista ja lukuisista sormuksista päätellen. Osa pihalle parkissa olleista autoista huomasin olevan uutta kantaa ja nk. parempaa merkkiä.
Yhteinen puheenaihe näillä sankareilla tuntui olevan naapurissa oleva barbaarisen Ukrainaan tehneen hylkiövaltion hyökköys ja siitä hyötyminen.
Selkäpiitä karmi kuunnella kuinkapaljon säästöä kertyy joka reissulla, kun bensa paratiisivaltiossa on miltei ilmaista, osan siitä voi kaikenlisäksi imaista tankista pois ja sen saa helposti kaupaksi tuplahintaan.
Tupakantuontikieltoa harmittelivat, mutta jemmaan kun laittaa voi kartsan- pari helposti läpi saada, ei ne tullimiehet kaikkia autoja kerkeä tarkastamaan.
-Mitä tuollaisten miesten päässä liikkuu, vai liikkuuko mikään?
Ovat nämä, en nyt ihmisroskaksi heitä kutsuisi, ihmispaska olisi oikempi nimitys. Nämä ovat niitä, joilta kaikenlainen moraali ja terve järki on kadonnut, jos sitä joskus on ollutkaan?
Jätin lounaan syömättä, alkoi kuvottaa.
Tankkaaminen / hankinnat terroristivaltiosta.
17
120
Vastaukset
- Anonyymi
Miten sen nyt ottaa kaikilla ei ole varaa näihin riistokapitalistien hintoihin ja sama päti itseeni eräässä Itä-Helsinkiläisessä paikassa oven ulko ja sisäpuolella notku lattialle räkien Lähi-Idän kunnia kansalaisia, niinpä jäi kyseiseen paikkaan menemättä.
- Anonyymi
Aloittajaa alkoi kuvottaa, mutta minua alkaa oksettaa, kun näen tv:stä t-paita päällä esiintyvän ukrainalaisen klovnin nimeltä Zelenskyi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittajaa alkoi kuvottaa, mutta minua alkaa oksettaa, kun näen tv:stä t-paita päällä esiintyvän ukrainalaisen klovnin nimeltä Zelenskyi.
Kaksi kaalinpäätä ja pullo vodkaa lisätty tilillenne.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaksi kaalinpäätä ja pullo vodkaa lisätty tilillenne.
Tuliko samanlainen t-paita myös kuin kääpiöllä? Semmonen vihreä xs kokoa😄
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuliko samanlainen t-paita myös kuin kääpiöllä? Semmonen vihreä xs kokoa😄
Juu tuli. Saitko sinä myös HIV:n sieltä Euraasian Nigeriasta?
https://9gag.com/gag/a817mXO
- Anonyymi
Tyhmä jätkä,! Fiksut kaverit söivät varmaan lounaasi ja lähtivät täysillä vatsoilla tankkaamaan venäjälle.se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa.
- Anonyymi
Saaha sitä tyhmä olla mutta että mielesä pahottaa siitä että kaikki ei halua alistua tähän jenkkihapatus pskaan
- Anonyymi
Olisit potkinut paskasakin hengiltä.
- Anonyymi
Tai soittanut naton paikalle että olisivat hyökänneet ydinasein 😄
- Anonyymi
Se on silleen et venäläinen varastaa kaiken minkä irti saa
ja suomalalainen köyhä ostaa mitä vaan kun halvalla saa- Anonyymi
Ja eu meitä kivasti kannustaa köyhyyteen 😄
- Anonyymi
Sinultako venäläinen varasti? 😂
- Anonyymi
Samaan aikaan kun nämä maailmanparantajat öyhöttää teboililla ja venäjällä käymisestä, niin suomalaiset firmat tekee ennätystuloksia suomalaisten selkänahasta: Neste, Fortum, Kesko ja seuraavaksi pienemmät sähköyhtiöt.
Sota oli kuin taivaanlahja. Nyt on hyvä syy nostaa kaikki hinnat tappiin.- Anonyymi
Ja samaan aikaan suomi työntää kaikki Kansan rahat eu.n ulkopuoliseen ukrainaan Slava ukraini....Plaaah.. hullun hommaa!! Onkohan hyödyllistä ruokkia korruptio valtiota.ainiin meillä ei ole päätösvaltaa koska brysselistä käy käsky.ei olla sponssaamassa halpaa sotaa ei!noh katkotaan sitten vaikka talvi sähköt ja yritetään pärjätä 🙊
- Anonyymi
Se on se Great reset agenda jota tässä ollaan vuosia puhuttu! Siinähän kerrottiin että ensin tulee tämä korona teatteri jonka jälkeen sota.....sodan jälkeen konkurssiaalto ...kansalaiset köyhtyy...alistuu ja sitten aloitetaan puhtaalta pöydältä kun kansat on nöyränä.hieno ajatus ja todella toimii.rullaus on kätevästi lähteny jo käyntiin
- Anonyymi
Just, meistä tehdään köyhiä sodan varjossa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Just, meistä tehdään köyhiä sodan varjossa
kaikki on suunniteltu etukäteen ja aineisto löytyy .se ei ole pelkkää foliohattuilua! the great reset!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1555523Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1944556Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1764480Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin34464Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa604348Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas874163Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä153949Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast393844Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL833759Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik1053681