...jossa uBlock Origin, lakkasi toimimasta. Kun mainosestäjän kytkee pois päältä niin toimii. Höhkummaa.
Chrome-selain...
10
545
Vastaukset
- Anonyymi
Chromen tilalle asenna turvallinen:
https://github.com/ungoogled-software/ungoogled-chromium
Poistettu mm. googlen vakoilutoiminnot.- Anonyymi
SRware Iron selain on myös googleturvallinen. Ja lukuisilla lisäosilla tietenkin, jotka sotkevat selaimen sormenjäljen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SRware Iron selain on myös googleturvallinen. Ja lukuisilla lisäosilla tietenkin, jotka sotkevat selaimen sormenjäljen.
Firefox ja siihen lisäosa CanvasBlocker.
Tuon ungoogled chromiumin sormenjäljen sotkeminen onnistuu myös:
chrome://flags/
Enable Canvas image data fingerprint deception
Enable Canvas::measureText() fingerprint deception
Enable get*ClientRects() fingerprint deception
- Anonyymi
Mitä sääntöjen vastaista noissa on?
https://ibb.co/zrrskyT - Anonyymi
Oliskohan google ottanut käyttöön sen mainosmyönteisen päivityksen (manifest ...) , joka estää nykyisen ublockin käytön. Itse olen juurikin tästä syystä siirtynyt firefoxin käyttäjäksi.
- Anonyymi
Kerroin kahdesti että taas pelittää mutta ne poistettiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerroin kahdesti että taas pelittää mutta ne poistettiin.
Minullakin vähän aikaa sitten edellä mainittu mainonnan estäjä kaatui eli meni pois päältä. Poistin sen kaatuneen, latasin lisäosan Chromen storesta uudestaan ja nyt se taas toimii ihan kuin ennenkin.
- Anonyymi
On se vaan kumma, kun minulla ei ole mitään mainosestäjiä eikä Cromeen tai Firefoxiin tule mainoksia.
- Anonyymi
Tuleeko Youtubeen? Mainosestäjät estävät myös Youtubessa olevat mainokset.
- Anonyymi
Ei minullakaan firefoxissa ole ollut mainostenestäjää vuosikausiin. Varmasti ei ole ollut yli 5 vuoteen.
Youtubea jos on pakko selata, niin käynnistän toisen profiilin, jossa on mainostenestäjä youtubeen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 835354
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744709Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314660Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3692101- 951723
- 991607
- 2571507
- 3491197
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571032- 2001011