Etsin yksiötä tai pienehköä kaksiota. Elullista. Nykyinen kämppä menee myyntiin ja muutama kuukausi

Anonyymi-ap

Olen 52v nainen. Mieheni poismenon jälkeen olen etsinyt pitempiaikaista asuntoa. Nykyinen asunto,vanha,kylmä ja 3 kerros,joten liikkumisen vuoksi välillä tosi hankalaa. En tupakoi. Rakastan eläimiä,mutta tällä hetkellä ei ole yhtään. Tykkäsin asua Tuirassa,kaupungissa,heinäpääässä,etu-luötyssä,sairaalarinteellä,Höyhtyällä. N. Kilometri kaupunkiin. Otan kaikki asunnot huomioon!

1

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä kannata ottaa ihan kaikkia huomioon. Muutoin käyniin että ostat asunnon periferiasta todella halvalla, ja saat ikuisen riesan siitä.

      Koko taloyhtiön arvo n 100 000,00 € ei irtoa pankkilainaa taloyhtiölle, asuntosi arvo on lopulta 0€ et voi myydä sitä, kun kukaan ei osta mutta maksat jättikuluja öljy, pelletti tai suorasähkölämmöstä, taloyhtiö rapistuu rapistumistaan, minkään korjaamiseen ei ole rahoja, ei irtoa lainaa ja vanhaakin putkiremppalainaa on maksettava korkojen noustessa.
      Ikkunapokat lahoaa, parvekemaalit hilseilee ja tippuu isoina laattoina ja betoni murenee, haperoituu, ruostuu jne. Katto vuotaa, taloyhtiön saunassa ja pesutiloissa haisee home ja on jo vesivahingot tehneet tehtävänsä, julkisuvu kaipaa uudistamista, mutta ei ole taloyhtiöllä rahoja mihinkään edes maalämmön hankkimiseeen..saatika peruskunnostuksiin.
      Terveydenhoitopalvelut katoavat, terveyskeskus siiretään 150 km päähän , apteekki kituuttaa, yksi kauppa Sale vielä toimii, pankin toimipistettä ei ole, ei ainuttakaan virastotaloa, kelan toimistoa, postia jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      22
      4522
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      153
      4086
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3326
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      67
      3066
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      86
      2724
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      151
      2642
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2353
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      37
      2213
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      121
      1610
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1585
    Aihe