Ei Ohisalo tuhoa mitään

Anonyymi-ap

Ihminen tässä tuhoaa ilmastoa ja luontoa, ilmasto skeptikot yrittää kumota että mitään ei ole tapahtunut. Trumppi veti USAn kansaivälisestä ilmastosopimuksesta pois, Trumppi väitti ilmasto toimet maksaa liikaa, ei kannata edes yrittää.

Skeptikkojen on pakko vähitellen myöntää riippuvuus fossiilisista aineista on tuhon tie, suomen kohdalta olemme pääsemässä sähkön suhteen omavaraisiksi. Pikku esim. sopivat olosuhteet kun laitetaan omakotitaloon aurinkopaneeli järjestelmä ja ilmapumppu päästään jopa 80 % omavaraisuuteen ja tekemällä sopimus sähköyhtiö kanssa siirto sopimus, mahdollisuuksia on lisäksi maalämpö. maaseudulla voi asentaa pienen tuulimyllyn, kuka enään kaipaa öljykattilaa.

Ilmastotoimet hitaita pitkäjänteistä toimintaa, aluksi maksavat, suomen kohdalla voimme kääntää sen teknologian myötä tulolähteeksi, näin muuten on käymässä.
Ettäkö ilmastotoimet olisi perseestä, jos ilmaston puolesta ei kukaan puhuisi, haluaisiko Ohisalon muuttavan suuntaa ja alkavan puhumaan maahanmuutto vastaisesti, kumpi hyödyllisempää ilmasto/ympäristö ystävällisyys vai sen vastustaminen.

Pitääkö tästä tehdä vastakkain asettelu kysymys, ääripäät USAa nähdään miten kansa on jakutunut, Putin onko saanut kansan puolelleen hyvällä, ei ole.

pe

8

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Ilmastotoimet hitaita pitkäjänteistä toimintaa, aluksi maksavat"

      Jos ilmastotoimet kerran ovat hitaita ja pitkäjänteistä toimintaa niitten kustannukset pitää jakaa PITKÄLLE aikavälille.

      Miksi OHISALO, ilmastofanatisti, maksattaa ne NYT KIIREELLÄ meillä ?

      Kustannukset tulisi jakaa monille vuosikymmenille.

      Taviksella ei ole Eliittipuolue Vihreitten tuloja.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Ylempänä'
      Ei Ohisalo pysty maksattamaan mitään, hallitus neuvottelee ensin eeuussa, neuvotteluissa kysymys kokonaisuudesta jossa metsät yksi kokonaisuus. Eduskunta setvii ja valiokunnat setvii jonka jälkeen äännestetään eduskunnan suuressa salissa. Tulos ja setviminen voi mennä seuraavalle hallitukselle asti.

    • Anonyymi

      Luonto valvoo. Metsäpalot,tulivuoren purkaukset,maanjäristykset,merivirrat ja muut. Ei ihminen pysty vaikuttaa!

    • Anonyymi

      Ohisalo asetti ilmasto- ja ympäristötavoitteiksi vuoden 2035. Nyt se aikoo
      kiristää niitä vuoteen 2030.
      Suhteellisuudentajunsa menettäneeseen Ohisaloon iski vauhtisokeus.

      • Anonyymi

        Eduskunnassa tulee irtiottoja, joku esitti rangaistusten koventamista. Eduskunnassa käsitellään päivittäin uusia aloitteita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      76
      3621
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      33
      2979
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      77
      2676
    4. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2644
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2395
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2272
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1911
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1746
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      15
      1702
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1653
    Aihe