Taas tulee joulu ja...

Anonyymi-ap

Taas tehdään joululahjoiksi ties millaisia sinappipurkkeja ja sekotuksia ja kissojen kanssa leivottuja piirakoita ja muita sellaisia. Ottakaa huomioon etteivät kaikki lahjojen saajatkaan syö niitä teidän sössöjä. Roskiin menevät .

9

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Omat Jouluruuat vielä laitelaan.Joululahjat jäävät,tulevaisuuteen.!
      Kissalle on varattu ja tehty,puhtaita ruokia,kotimaisia.

      • Anonyymi

        Uudet hiekat kissa myös ansaitsee.


    • Anonyymi

      Suklaata kaikille!

    • Anonyymi

      Täytyykö olla vaan kiitollinen antajalle . Mutta kun hän lähtee kylästä niin purkki roskiin jos uskaltaa. Jälkeenpäin pitää nimittäin kehua maasta taivaaseen tätä antajaa vaivannäöstä ja miten ihanaa oli. Eli laitan kaapin perälle ja toivon ettei antaja kysele mitään.

      • Anonyymi

        Ei pidä olla kiittämätön, jos toinen tarkoittaa vain hyvää.


      • Anonyymi

        älkää kissaihmiset sekoittako normaaleiden asioita omiin. allekirjoittanut ei sekoittele sinappeja kissan kanssa kun ne eivät kuulu muutenkaan sisätiloihin. herraskansalle viedään laatu konjakkia ja sikarit siis jos hän käyttää ja häneltä on kysytty mitä mieltymyksiä rouvalla on


    • Anonyymi

      Itsenäisyyspäivä ensin. Sit vasta joulu.

    • Anonyymi

      Joo ja jollekkin ikäihmiselle viedään lahjaksi jotain itseväsättyjä jalkakylpypommeja ja vanhus pistää niitä puuronsa sekaan ja yrittää syödä.

    • Anonyymi

      Ihana aloitus aiheesta. Aivan osui nappiin.
      Olen täysin samaa mieltä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      213
      3628
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      14
      3499
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      91
      2608
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      11
      2190
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      2140
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      11
      1919
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      48
      1745
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1601
    9. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      79
      1187
    10. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    Aihe