Esimerkiksi saunan saa, mutta saako saunan yhteyteen tehdä jonkinlaisen tuvan, jossa voi nukkua tai viettää aikaa kun lisäilee puita kiukaaseen?
Vastaukset 4
- Anonyymi
Talousrakennuksessa ei saa asua,mutta voihan loppukatselmuksen jälkeen muokata tiloja käyttötarpeen mukaan.
- Anonyymi
Juu, sama juttu itsellä. Pakko nyt tehdä talli,varasto jonka päätyyn ajattelin tehdä 25 neliön toimiston jossa olisi kylppäri. Ajatus on pitää sitä taukotilana ja rakentaa asuintalo ajan kanssa.
- Anonyymi
Saa jos joku nyt viitsii aikaa saunassa viettää ja käyttää kiuasta lämmittämiseen.
- Anonyymi
Saunan rakentaminen vaatii aina luvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t71920Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227813Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67748- 49664
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59568Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26533- 46507
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞26504Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29489- 35489