Kouluruoka on ihan järkyttävän pahaa

siis oikeesti melkein oksettaa. kouluruoka on niin vitun pahaa et oikeesti tarviin neuvoja mitä tehdä!
2214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sovi opettajan ja vanhempien kanssa että otat aina eväät kouluun siltä varalta että kouluruoka on pahaa

Äänestä

Kouluruoka on usein aika pahaa mutta minkäs teet. Hyvä se on syödä että jaksaa kannattaa ottaa ruokalassa, vaikka leipää jos on tarjolla ja eväitä mukaan varsinkin jos on pitkä päivä. Kuitenkin kyllä koulu ruoan syöntiin tottuu. Ja kannattaa aina ees maistaa.oikeesti. ei se maailman parasta oo, mut useimmiten kuitenkin suht terveellistä ja sillä jaksaa. Kannattaa myös syödä hyvä aamupala.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

siis oikeesti melkein oksettaa. kouluruoka on niin vitun pahaa et oikeesti tarviin neuvoja mitä tehdä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu