Pakkoajatukset ja demonit pois perinnekeinoin

En muista oliko tuo linkki täällä, jos oli niin kiitos siitä. Kiintoisa aihe.
https://areena.yle.fi/1-62377363?autoplay=true#

Jokaisella varmaan kokemusta sisäisestä kamppailusta itseään vastaan, oli sitten kyseessä häiritsevistä ajatuksista, haitallisista pakkomielteistä, negatiivisuuden etsimisestä positiivisistakin asioista, turhasta katkeruudesta, vihanpidosta, ristiriidoista jne.

Oli se demoni sitten siihen ihmiseen sisäänrakennettu ominaisuus, tai sitten mieleen tunkeutunut ulkopuolinen riivaaja, niin ne on karkoitettavissa. Sinä olet oman itsesi pomo.

Kaikki negatiivisuus ja pahuus ikäviä ajatuksia myöten on pimeyden voimien työtä. Monissa kulttuureissa on erilaisia keinoja ollut jo vuosisatoja tai tuhansia, joilla nuo penteleet lähetetään manalaan tai alistetaan äänettömiksi osakkaiksi.

Vatikaanillahan on jatkuvasti koulutettuja manaajia muistaakseni 20 henkilöä aktiivisessa käytössä.

Toimii samaan tapaan kuin siunaukset, mutta käänteisesti. Pikku vitsi lopuksi: -Tiedättekö mikä on käänteinen manaus? Se on kun saatana käskee pappia ulos lapsesta.

Mitenkö liittyy ufokeskusteluun? Siten että monet pitävä mahdollisia alieneita henkinä, jotkut pahoina henkinä ja jotkut toisessa ulottuvuussa olevina henkinä.

Miksei siis se riivahenki saattaisi olla sieltä jostakin muualta kotoisin?

5

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa pysyä päihteistä erossa. Jokaisella on varmaan surullisia esimerkkejä lähipiirissään.

    • Anonyymi

      Ovatko muuten nuo vedalaisuutta esittelevät pitkät tekstit sinun lähettämiäsi? Niissä on samoja teemoja, joista olet aiemmin kirjoitellut, kuten simulaatio/keinotodellisuus.

      • Ei ole, mutta ne on herättäneet mielenkiintoa enemmän tuonne henkimaailman puolelle miettimään sitä, mitä on tiedetty ennen ja mitä tiedetään nyt.

        Näyttää siltä että henki ja materia kietoutuvat toisiinsa ihan tieteenkin näkökulmasta, jota olen oppinut arvostamaan enemmän nykyään kun sielläkin uskalletaan jo puhua asioista ilman etukäteen höperöksi julistamista.


    • Anonyymi

      Jos uskoo Rakkauteen,niin ei ole vedalaisia,ei demoneita,ei mitään saatanan lahkoja !

      • Anonyymi

        Universumi tarjoaa kaikille olennoille merkkisignaalin joka kertoo hyvät teot eroon huonoista. Se signaali on rakkaus. Rakkaus ei ole tunne vaan yksi universumin perusenergioista. Rakkauden aistimus on tunne


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe