Laastari ei tehoa kuten geeli.

Anonyymi-ap

Onko muilla ollut kokemusta että laastari ei tehoa yhtä hyvin kuin geeli? Käyttäisin mieluummin laastaria, koska pitää muistaa vain kaksi kertaa viikossa vaihto. Voiko olla että estrogeeni ei imeydy yhtä hyvin laastarista? Annoksen pitäis olla sama molemmissa.

2

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla ainakin toimi kummatkin yhtä hyvin. Ensin käytin laastaria juuri sen verran kuin tarvitsin eli leikkasin sitä, koska se oli niin iso. Sitten tuon laastarin tuotanto loppui ja sain uuden laastarireseptin. Se taas oli niin pieni ja liimaantui hyvin tiukasti ihoon ja siitä jäi liimajäljet. Vaihdoin geeliin. Hyvin pelittää.

    • Anonyymi

      Joo, voi olla eroa. Joillekin käy paremmin laastari ja joillekin geeli, jotkut onnekkaat saavat avun kummasta vain.

      Geeleistä estrena on helpompi. Levitettävän geelin määrä saatavaan estrogeeniannokseen verrattuna on estrenalla pienempi kuin estrogelissä. 3 pikkupumppausta estrenaa vastaa 1 mittatikullista tuubissa olevaa estrogel-geeliä. Molemmat kyllä hyviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      141
      7988
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      32
      3170
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      389
      2254
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1780
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      150
      1644
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1481
    7. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1248
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1239
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1162
    10. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      18
      1142
    Aihe