Asukas valinnat

Jos jatkossa tätä BB:n formaatia jatketaan, suosisin että valitut henkilöt olisivat kattaus läpi Suomen. Tämä kausi ollut etelä asukas painotteinen, useimmat pyörineet samoilla kulmilla. Sitten vielä näitä media tyrkkyjä ! Ikä jakaumaa myös, ns. lapset vois kasvaa kotona. Jatkuva nuoriso kaakatus haloo .......... erittäin väsyttävää kova äänistä metuamista itsensä tehostamista.
Että muutosta kehiin BB jos katsojia halutaan !
11250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Itse olen kanssa sen kannalla, että asukas kattavuus pitäisi saada etelästä lappiin. Ehkä tuo siksi on eteläpainotteinen, koska yleensä rennon lupsakat pohjois ja itä-suomalaiset korjaisivat helposti kansan suosion ja potin.
Ja jatkuva homoteema pois. Se jääkööt salkkareiden käsikirjoittajan perversioksi.

Äänestä

Voi kun minä vieläkin kaipaisi saman tyyppistä BB:tä ,kuin Aussien ja Portugalin BB ovat
esimerkiksi.Siellä oikeita aikuisia kilpailemassa ja kilpailut tosi rankkoja ja pitkiä,ei siellä tuommoset jälkeenjäänyt ole kiljumassa ,ovat tosi fiksuja ihmisiä.

Äänestä

No niimpä se pikkupiiri taas paljastu, Garolina Tuo..nen hit mix juontajan kaveri bb:sä kaasu Mia : han se !
Että on pienet ja suppeat piirit mistä porukat haalitaan ! Tuotannon kaverin kaverit
siis kyllä patista alkaa ottaa tämä pikkupiirin kähmintä koko systeemissä.
Helsingin ja Turun raitti VAAN edustettu, ilmankos niin aneemista touhua !

Äänestä
  • Nytkö se vasta sinulle selvisi. Miahan on toiminut itsekin hitmixin juontajana jo jonkin aikaa.

    Äänestä

Joopa joo paska mikä paska näyttäisi hullummaksi vaan menevän ,tuo samanmielinen ja samoista työpaikoista oleva poppoo pyörii vuoron perään kehumassa kavereitaan. Maku mennyt eipä kiinnosta pätkääkään.Aivan sama vaikka kuu-ukko voittaisi,ei hetkauta ,pitäisi uskoa jo ,että Suomessa ei osata tehdä BB:tä.

Äänestä

No niin tais selvitä :) viimmein ! Se kyllä vielä ihmetyttää kun valittavat joka asiasta vaikka vapaaehtoisesti ovat hakeutuneet !

Äänestä

Tuoho vapaaehtoisuutee lisäten, että miksi nämä naiset ovat todella katkeran oloisia !
Se kyllä alati hämmästyttää, en ymmärrä !

Äänestä

Jaksaako kukaan enää edes katsoa BB:tä? Varmaan kivempiakin formaatteja löytyisi jo maailmalta korvaaman tän ikivanhan...

Äänestä

Kyllä. Ei tästä mitään tule. Suomalaiset ei vaan osaa. Muissa maissa kivoja tehtäviä ja henkilöitä.

Äänestä

Totta turisette näillä näytöillä ei ole jatkoon menemistä, nytkin vaan jatkuvaa jaaraamista kuka häätöön.
tiäk tiäks no juu no tiäks nii joo tiäks luulen no nii tiäks, tulis edes täysiä lauseita.
Eikkä tiäks tiäks ja kiroiluu, ja vielä naiset niinkuin katu h - - rat !
Heillä se vielä ymmärtää mutta ei tuolla bb:ssä

Äänestä

Tänä vuonna casting on kyllä epäonnistunut pahasti - koskee sekä juontajia että kilpailijoita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos jatkossa tätä BB:n formaatia jatketaan, suosisin että valitut henkilöt olisivat kattaus läpi Suomen. Tämä kausi ollut etelä asukas painotteinen, useimmat pyörineet samoilla kulmilla. Sitten vielä näitä media tyrkkyjä ! Ikä jakaumaa myös, ns. lapset vois kasvaa kotona. Jatkuva nuoriso kaakatus haloo .......... erittäin väsyttävää kova äänistä metuamista itsensä tehostamista.
Että muutosta kehiin BB jos katsojia halutaan !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu