Jos Orimattilaa johtaisi mies joka on rakentanut Saab merkkisiä henkilöautoja Ruotsin Trollhättanissa ja kolunnut maailman kriisipesäkkeitä Ranskan muukalaislegioonan kovamaineisena palkkasoturina sekä kotimaassa rakentanut itse kesämökin ja hankkinut elantonsa Helsingin isoilta rakennustyömailta niin saattaisi moni moka jäädä tapahtumatta.
Jo tuo maailmankansalaisuus ja siellä nähdyt asiat tuovat päähän sen maalaisjärjen jolla Orimattilasta tulisi maanpäällinen paratiisi. Täällä olisi kova kuri, mutta siltikin reiluus. Täällä ei haihateltaisi mahdottomia ( lue Hennahanke).
Hyvä johtaja tarvittaisiin
Anonyymi-ap
6
123
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän poikaystävä mahtaisi tuumata?
- Anonyymi
Samaa mietin.
- Anonyymi
Rane osaa temput huulillaan ja nelinkontin. Johtajaksi ei ole kyseinen kaveri tehty
- Anonyymi
Eikö sinne Orimattilaan juuri valittu uusi Kaupunkinjohtaja? Eikö hän nyt olekkaan hyvä? Kyselee Kärkölän mies.
- Anonyymi
Mies paikallaan
- Anonyymi
On mies paikallaan ja Hennan kannalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897179- 353801
- 453390
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412312
- 2082296
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292129Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401779