Iltapäivätoiminta

Anonyymi-ap

On se kumma, että vaikka maksan maltaita lapsen iltapäivätoiminnasta, että saan muutaman tunnin omaa aikaa,niin nämä ammattikasvattajat soittavat hakemaan kesken päivän, kun eivät saa paria tenavaa järjestykseen!

3

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yliopistokoulutus on haitallista kyseiseen tehtävään ja turha lässytys normaaliälyisille lapsille ilmeisen tehotonta ja lasten ymmärtämisen kyvyn aliarvioimista. Kyllä koulun pihalla kuullut jutut ovat toista kuin päiväkodin. Tänäänkin piti selittää ekaluokkalaiselle mikä on kyrpä.

    • Anonyymi

      Ei niin voi tehdä, jos maksat iltap. toimiinasta täyden maksun, niin lapsen pitää olla siellä se määrätty aika. ohjaat toimivat väärin jos soittavat kotiin.
      Koulussa saa lapset järjestykseen jos vaan haluaa eikä luovuttamalla, sillon se häirintä jatkuu.
      Vanhemmanmyös pitää puhua lapselle ja sanoa miten koulussa käyttäydytään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      11
      1689
    2. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      35
      1563
    3. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      47
      1167
    4. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1155
    5. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      110
      1135
    6. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      48
      1134
    7. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      934
    8. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      47
      890
    9. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      70
      875
    10. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      122
      868
    Aihe