Olisi kiva tietää, kuinka paljon ulkomaalaisia nk.pakolaisia istuu suomen vankiloissa tekemistään rikoksista. Erityisesti somalit ja afrikanmaiden kaverit? Kuinka moni ulkolaisista on syyllistynyt ja tuomittu seksirikoksista suomessa? Varkauksista nyt puhumattakaan. Asiasta jotain tietävä, valoitahan tietoaukkoani kiitos.
MAAHANMUUTTAJAT/PAKOLAISET
Suomalainen veronmaksaja
81788
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
löytyy infoa
Ikävä totuus on että iso osa etelän miehistä jotka suomen vankiloissa istuvat, ovat syyllistyneet juurikin seksuaalirikoksiin. Pitäis hirttää kaikki munista puuhun tai sit silmä silmästä rangaistuksia kehiin!
Olen itse nainen, suomalainen veronmaksaja ja kysymyksen kysyjä. En saata ymmärtää meidän ulkomaalaispolitiikkaa ja näiden mutixien hyyssäämistä.
Käykääpä lukemassa tämä linkki:
http://www.helsinginsanomat.fi/tuoreet/artikkeli/1101979507591
On tää todellakin sellasta kumipää-sakkia, jottei kyllä muualla ole. Menkääs pellet Iraniin ja raiskatkaa siellä tyttöjä ( en kehoita, on esim ),
kyllä siinä se kumipää lähtee.
tuonkaltaista uumoilinkin jo, että tulee vielä tapahtumaan. Toivottavasti ne ämmät jotka ovat ulkomaalaisten tulosta tänne päättäneet, sosiaalitantat ym.jotka näiden ulkomaalaisten puolesta toimivat, joutuvat omakohtaisesti kokemaan, vaikkapa tyttärensä kautta, mihin heidän toimintansa johtaa.
että kuinka paljon ja mihin rikoksiin syyllistyneitä tummaihoisia on meidän suomenmaassa.
Niin... mietitään kuinka moni istuu linnassa, mutta miettikääs kuinka moni on vapaalla jalalla ilman et on saatu kiinni!