kukin käyttäköön, jos haluaa!!!!!

Mulla on anoppi,joka käyttää aivan sairaasti kaikenmoisia luontaistuotteita ja lukee jatkuvasti terveyslehtiä ym. Jos jollakulla ottaa kipeää jostakinpäin, niin anoppipa tietää heti mikä vaivaa ja mikä siihen auttaa. Voihan herranjee!!!!!
Itse ja perheeni on ollut terveinä normaalia ruokaa syöden ( kotiruoka huom. ite valmistettu, salaattia )Olen siis sitä mieltä että ihmisen ei tarvi syödä vitamiineja purkista. Viime väittämä oli että mikro tuhoaa kaikki aminohapot????Mun puolesta anoppi voi syödä, mitä pillereitä tahtoo, kunhan ei kauppaa niitä muille. Onkohan vain noita luontaislääkkeitä tutkittu mitä ne oikein loppujen lopuksi sisältää????
111049
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niin, miksi vaahdota asiasta, anna ihmisten elää omaa elämäänsä ja tehdä omia ratkaisujaan.

Äänestä
  • Mikä ihme oikeassa olemisen tarve Sinulla on?
    Tavallisella ruoalla ? Niinpä, kun et muusta olotilasta tiedä mitään. Eikä sinua väsytä yhtään, etkä sairasta flunssia ja mahatauteja. Olet terve kuin pukki, eikä verenpaine vaivaa, saatikka sokerit koholla.

    Mutta jos saisit kokea tervemmän olotilan, olisi vertailukohde, niin entäs sitten. Nyt Sinä vannot vain tuon yhden olotilan puolesta, kun et muuta ole kokenut. Ja olen aivan varma, että et ole sen ansiosta kovinkaan terve.

    Äänestä

Jos tietosi aiheesta on rajallinen, eikä opitkaan kiinnosta, silloin tietenkin jatkat sillä parhaaksi katsomallasi linjalla, omien oppien mukaan.

Mutta kuten tiedämme, kaikki ei ole pysyvää, vaan pyrkii muuttumaan, se mikä tänään näyttää niin kovin varmalta, huomenna voi olla jo entistä.

Silloinhan vasta olemme valmiita tarkistamaan, niitä niin varmoja, ainoita oikeita näkemyksiämme!

Äänestä
  • Olen aivan samaa mieltä,kun ei tiedä asiasta mitään,niin ei pitäisi luulla mitään. Onhan Suomessakin monta tukku,jotka valmistavat luont.tuotteita lääketehtaan oikeuksin.Ja tutkimustuloksia löytyy useista eri tuotteista.

    Äänestä

Oho taisinpa sohaista ampiaispesää?????
kirjoitin nimenomaan omasta puolestani ja omista kokemuksista. Siis olen minä ja perheeni terveitä edelleen ilman luontaistuotteita.Enhän kieltänyt anoppia käyttämästä noit pillereitä, vaan sit ajoin takaa, et kukin huolehtii omista asioistaan. Ja suomi onhan vapaa maa erilaisille mielipiteille, joten syökää ihan vapaasti, jos haluutte, mut mun mielipide on et pärjään kyllä ilman noita mömmöjä. Eihän sitä koskaan tiedä mikä sairaus muakin odottaa ja parempi on kun ei tiedä, sillä päivä vain ja hetki kerrallaan.

Äänestä
  • Kun vähän aikaa kuuntelee, minne se terveys itse asiassa katosikaan ?

    Äänestä

Luontaistuotteet ovat elintarvikkeita. Niitä saa myydä ilman minkäänlaista ennakkotarkastusta ja myyntilupaa. Rohdosvalmisteet ovat eri juttu.

Äänestä

Olen aivan samaa mieltä sun kans. Mittään vitamiineja ei tartte syyvä purkeista kun niitä saa jo normaali ruoastaki. Mie en ymmärrä näitä vouhottajia jotka laittaa rahhaa tommossiin ja niitä suoraan sanottuna pietään hyväuskoisina hölmöinä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sama juttu, mun puolesta saavat vaikka tukehtua niihin pillereihinsä kunhan niitä huuhaa tuotteita ei mulle tyrkytetä. Naurahdan aina kun joku niistä puhuu ja olen opettanu perheellenki että korkeintaa C tai B vitamiinia kannattaa ottaa jos siltä tuntuu. Kaikki muut kääpän nieletykset yms. on ihan huuhaataa rahan kiskontaa ja kaikenlisäksi niitä ei ole edes tutkittu kunnolla. Kiitti hyvästä kommentista!!!!Järkevää puhetta!!!!

Äänestä
  • Mutta minäpä en käytä etes Ctä enkä Btä!
    Silloin tällöin vain VtäjaCtä!!!!!!!!!!!!!!!!
    Se tuntuu auttavan monniin vaivoihin!

    Äänestä

  • No siinäpäs on itse täydellisyys, herssyy että jollain on alhainen näkemys kanssaihmisistä. Muut ei ole mitään, ne on ihan hölmöjä. Jessus sentäään.

    Miekin halluisin siut ite täydellisyys nähhä. Kuvittelen sieluni silmillä kuinka itse täydellisyys kehrää huomiota, ja nakkelee niskojaan. Joutuu iskemään päätänsä seinään varsin usein, ennenkuin elämä opettaa.

    Onnea vaan, sillä varsin kova pää pitää olla, mutta sekin pehemenee ajan saatossa.

    Äänestä

  • Sahra kirjoitti:

    No siinäpäs on itse täydellisyys, herssyy että jollain on alhainen näkemys kanssaihmisistä. Muut ei ole mitään, ne on ihan hölmöjä. Jessus sentäään.

    Miekin halluisin siut ite täydellisyys nähhä. Kuvittelen sieluni silmillä kuinka itse täydellisyys kehrää huomiota, ja nakkelee niskojaan. Joutuu iskemään päätänsä seinään varsin usein, ennenkuin elämä opettaa.

    Onnea vaan, sillä varsin kova pää pitää olla, mutta sekin pehemenee ajan saatossa.

    toiset joutuu vetää pillereitä purkista siks ku ne ei saa jotain vitamiinia tarpeeks ravinnosta. Esim ite oon kasvissyöjä ja b12 vitamiinia ei saa kasvikunnan tuotteista niin pitää napsia pillerinä. Sitte tummaihoset ei saa suomenoloissa tarpeeks d-vitamiinia (en jaksa selittää jos joku ei tiiä miks) niin niittenki pitää napsii pillereitä. Ja sit esim. yks mun kaveri on niin monelle ruoka-aineelle allerginen et ei oo tottakaan, niin hänki joutuu vetää kaikkii pillereitä. Niin että kunniaan ne pilleripurkit!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


terve ilman luontaistuotteita kirjoitti:

Mulla on anoppi,joka käyttää aivan sairaasti kaikenmoisia luontaistuotteita ja lukee jatkuvasti terveyslehtiä ym. Jos jollakulla ottaa kipeää jostakinpäin, niin anoppipa tietää heti mikä vaivaa ja mikä siihen auttaa. Voihan herranjee!!!!!
Itse ja perheeni on ollut terveinä normaalia ruokaa syöden ( kotiruoka huom. ite valmistettu, salaattia )Olen siis sitä mieltä että ihmisen ei tarvi syödä vitamiineja purkista. Viime väittämä oli että mikro tuhoaa kaikki aminohapot????Mun puolesta anoppi voi syödä, mitä pillereitä tahtoo, kunhan ei kauppaa niitä muille. Onkohan vain noita luontaislääkkeitä tutkittu mitä ne oikein loppujen lopuksi sisältää????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu