Elikkäs subbari sammuu itsestään ja herää jonkun ajan päästä, kyseessä on JBL gt series aktiivisubi, oliskohan 300w, johdot on 20mm² ja ei ehkä puoltatoista metrii pidemmät. Aluks luulin et se imaisee akulta enemmän virtaa ku mitä pystyy käsittelee (kuumenee ja lyö vikatilaan) joten ostin konkan välii, ei auttanu sit huomasin et vahvari sammuu ja aattelin et ei saa tarpeeksi maata, raaputin maalit pois et sais paremman maadotukse, ei auttanu. Nyt ku auton käynnistää konkka lähtee päälle subbari kans, toimii vähä aikaa sit konkast loppuu varaus ja vahvistin ei saa virtaa, kun konkka lähtee taas päälle subbari on vikatilas ja ehkä lähtee käyntii hetkempäästä. Apua??
Subbari sammuu kesken käytön
Anonyymi-ap
2
636
Vastaukset
- Anonyymi
Ota se konkka pois välistä ja kokeile jos toimii.
- Anonyymi
No entä jos se kuitenkin kuumenee? Vai onko se jo selvää että siitä ei ole kyse? Eihän siihen lisävirran antaminen ainakaan auta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028147Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907421Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785572Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144775Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232548Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572439Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71401Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71394Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461240