Poliisin nettilomakkeessa on paikka vain yhdelle.
Miten tehdään rikosilmoitus kahdesta tai useammasta henkilöstä?
8
249
Vastaukset
- Anonyymi
Tee jokaisesta oma ihmoitus.
- Anonyymi
Kirjoita ilmoitus ihan itse, niin ilmoituksessa on jotain tolkkua. Poliisin nettilomake sopii ehkä johonkin pyörävarkauteen, ei muuhun.
- Anonyymi
Etpä tiedä syytä, miksi ei sovellu. Hullut tekevät rikosilmoituksia, jotka ovat kymmeniä sivuja pitkiä. He voivat niitä edelleenkin tehdä laatimalla tutkintapyynnön, kuten tekevätkin. Jos tällainen henkilö menee poliisiasemalle tekemään henkilökohtaisesti rikosilmoituksen, niin silloin poliisi voi kertoa hänelle ongelman olevan pikemminkin lääketieteellinen, kuin rikosprosessuaalinen.
- Anonyymi
Soittamalla 112:en saat luultavasti ainakin ohjeet tuohon mu helpoin tapa lienee kävellä suoraan poliisi laitoksen päivystykseen tekemään rikosilmoitus niin se ainakin Haminassa ennen muinoin hoitui siellä pitäisi kai tätä nykykyäkin olla jonkin lainen toimipiste taas jossa voi sen käydä tekees muutoin lähin poliisi laitos taitaa olla Kotkansaarella täällä Kuopiossa se on tossa niiralassa lähellä uimahallia Helsingistä tiedän parhaiten että kishallilla on ainakin putkat tuli siinä lähistöllä niin monesti oltua töissä Vantaalla taisi muistaakseni olla Tikkuraitti toisessa päässä lähellä ostaria juna-aseman suunnalla josko oikein muistan
- Anonyymi
Ei missään tapauksessa.
Hätänumero ei ole mikään yleinen neuvontanumero.
Hätäkeskukseen soitetaan, kun tarvitaan heti paikanpäälle viranomaisapua, ei kyselläkseen lomakkeiden ja ilmoitusten täyttämisestä.
- Anonyymi
Ai juu ja Hämeenlinnassa on semiekkalinna Ahveniston suunnilla sairaalalle päin mentäessä keskustan suunnasta
- Anonyymi
No onpas eksytty perusteellisesti. (huomaa passiivi)
Onko valo karannut? - Anonyymi
Kolmesta ei kirkossakaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155