Kakkosena on Toyota RAV4.
Tässä ovat koko maailman myydyimmät uudet autot.
https://www.is.fi/autot/art-2000009200579.html
Maailman myydyin auto kuluvana vuonnakin on Toyota Corolla.
11
131
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan helmitaulutollo hoidossa kun ei ole omia tilastoja ynnäilemässä? Voihan sitä ihminen masentua voittoisan Toyotan edessä.
- Anonyymi
No missä ne vw ag.vai mikäse.oli jota tällä palstalla niin hehkutetaan että myyntiykkönen..vai onkose niin pikkusintti kuitenkin
- Anonyymi
Corollan ja RAV4:n perusteeton pilkkaaminen ei Suomen eikä maailman tilastoja heiluta.
- Anonyymi
Suomessa näyttää olevan sama maku kuin muuallakin maailmassa, vasitenkin NATO maissa. Heja Suomi !
- Anonyymi
Maailman suurin autonvalmistaja Toyota on valmistanut ja myynyt tänä vuonna 1,7 miljoonaa autoa enemmän kuin Volkswagen.
- Anonyymi
Juurikin näin vaikka volkkareiksi laskettaisiin kaikki kolhoosikonserniin ostetut konkurssi- ja kommarimerkit, harmit ,sintit ja siittimet.
- Anonyymi
Harmi kun VW Ag tekee isompaa liikevaihtoa. Sen ei tarvitse myydä autojaan maailmalle pilkkahinnalla ja epätoivolla vanhentunutta tekniikkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harmi kun VW Ag tekee isompaa liikevaihtoa. Sen ei tarvitse myydä autojaan maailmalle pilkkahinnalla ja epätoivolla vanhentunutta tekniikkaa.
Harmi myös, että Ag joutuu maksamaan asiakkaiden kusetuksesta kymmeniä miljardeja ja pomot pääsivät lukemaan tiilen päitä vuosikausiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harmi kun VW Ag tekee isompaa liikevaihtoa. Sen ei tarvitse myydä autojaan maailmalle pilkkahinnalla ja epätoivolla vanhentunutta tekniikkaa.
Makkaran myyntikö kasvattaa liikevaihtoa? Eihän volkkarimyynnistä ole tullut muuta kuin maksettavaa.......
- Anonyymi
Nämä höpötykset loppuvat ensi vuonna, kun Teslan Model Y on myydyin.
- Anonyymi
Mikä kuvitelma tuo on, että Volkswagenilla on suurempi liikevaihto. Kun Toyota on myynyt tänä vuonna 1,7 miljoonaa autoa enemmän niin liikevaihto ei varmasti ole suurempi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo972844- 262614
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv702362Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m272305Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta171997- 851816
En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk71699Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä211544Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍311412- 71251