Tämä viestiketju on suunnattu suoraan eräälle Pookia ja Baueria kehuvalle. Etkö osaa kirjoittaa näistä ilman, että sinun täytyy samalla haukkua muita radiokanavia? Teet vain hallaa.
Etkö pysty kirjoittamaan haukkumatta
6
234
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän muuta radiokanavaa täällä on haukuttu kuin juuri nimenomaan Pookia? Se on tämän palstan mukaan mielenterveysongelmaisten radio, alkoholiongelmaisten radio, lahkolaislestojen radio, toiminta on amatöörimäistä, se on huonoin radioasema, surkeaa tehosoitettavaa musiikkia... Tätä listaa voisi jatkaa pitkäänkin.
- Anonyymi
Pookia ei ole kaikissa viesteissä haukuttu. Jos kertoo todellisuuden kanavasta, ei se ole haukkumista. Siis kaikissa viesteissä ei ole.
Suurin osa pookipakottajan viesteistä sisältää kettuilua muille kanaville. Perustaisi edes herjat faktoihin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pookia ei ole kaikissa viesteissä haukuttu. Jos kertoo todellisuuden kanavasta, ei se ole haukkumista. Siis kaikissa viesteissä ei ole.
Suurin osa pookipakottajan viesteistä sisältää kettuilua muille kanaville. Perustaisi edes herjat faktoihin.Vai niin. Jos kertoo todellisuuden kanavasta, se ei ole haukkumista. Tottahan toki tämä siis koskee muitakin kanavia kuin Pookia, joten mikä on se varsinainen ongelma ketjun aloittajalla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai niin. Jos kertoo todellisuuden kanavasta, se ei ole haukkumista. Tottahan toki tämä siis koskee muitakin kanavia kuin Pookia, joten mikä on se varsinainen ongelma ketjun aloittajalla?
Ei ole ongelmaa huomautin vain asiasta. Jokainen tehköön tavallaan. Minä vain en arvosta valheita ja näitä on syötetty aikanaan myös ihan raditoimijoiden tasolta. En ala sen enempää läpikäymään, koska ne käsitelty tälläkin palstalla eri keskuteluissa. Toinen liittyi YLE:n valehteluun Puhe kanavan uudistuksesta ja toinen SanomaNelosen tapaus Mikael Gabriel ja Michael Monroe.
Molemmat olivat lopullinen sysäys kyseisten toimijoiden radiokanavien kuuntelemisen totaaliselle lopettamiselle. Ainoa mikä hiertää on pakkoriistomaksu YLE:lle.
- Anonyymi
Tuntuuko sinusta joskus, että kirjoittelet itsesi kanssa. Se johtuu siitä, koska keskustelet itsesi kanssa.
- Anonyymi
Juuri näin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213327
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402692Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2112234Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131709Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191519Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521471- 971379
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621211Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951174