Jämsä on kuoleva kylä..

Himokselta mökin omistava on jo hävinnyt ja mörskät jää käsiin, ryyppäämään pääsee halvemmallakin kuin onneton himos.
321213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Kateellinen kun et omista mitään.siksi aloitit.hah,hah.

Äänestä

Kouvostoliiton hintatasoa täsä odotellaan, lama ja taantuma saa tulla vapaasti!!

Äänestä

Oohh onko keppana loppu holistilla

Äänestä

Ei haittaa. Jämsästä tulee sopivan rauhallinen ja kallis kylä, jossa eivät köyhät pyöri jaloissa. Hyvä niin.

Äänestä
  • Buaahaa Johan vitsin murjasit 😅🤣

    Äänestä

Huonolta näyttää. Paikkakunnalle jää helppoon elämään tottuneet. Iso firma on pitänyt hyvää huolta. No viimeistään lapsenlapset jo ymmärtävät lähteä. Toivottavasti olen kuitenkin väärässä.

Äänestä
  • Eläkeläisten paratiisi. Kohta Himosmökkejä saa pilkkahinnalla. Ansiosidonnaisellakin oleva kykenee sellaisen ostamaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Eläkeläisten paratiisi. Kohta Himosmökkejä saa pilkkahinnalla. Ansiosidonnaisellakin oleva kykenee sellaisen ostamaan.

    Vaan sulle ei edes rahasta onneton

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Eläkeläisten paratiisi. Kohta Himosmökkejä saa pilkkahinnalla. Ansiosidonnaisellakin oleva kykenee sellaisen ostamaan.

    Jaahas. Mulla olisi varaa ostaa Himosmökki nytkin, mutta mitä ihmettä minä sillä tekisin?
    Alkaisin vuokrata?
    Ja odottelisin joka viikonlopun tai festarin jälkeen, että millainen korjaus-/huoltolasku tällä kertaa tulee.
    Ei kiitos. Mieluimmin elelen rauhallista elämääni ja kierrän kaiken Himokseen liittyvän mahdollisimman kaukaa.

    Äänestä

kyllä pitää päässä olla vikaa kun himoksesta mökin ostanut tai rakentanut ollaan metrin välein ja kuunnellaan naapurin pierun ääniä ei kyllä kateus iske tässä kohtaa ollenkaan ja vaikka tulisi halvalla tulevaisuudessa mökkejä myyntiin niin kuka niitä ostaa ellei siirrä mökkiä muualle??

Äänestä
  • Näillä mökeillä ollaan niin humalassa, ettei naapuria kuulla 10m päästä.

    Äänestä

  • Himoksella pidetään kimppakivaa siksi mökit on vieri vieressä jotta kerkee hetkessä vaihtaa pesää

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Himoksella pidetään kimppakivaa siksi mökit on vieri vieressä jotta kerkee hetkessä vaihtaa pesää

    sulle kukaan mitään anna ,vaikka itkisit.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Näillä mökeillä ollaan niin humalassa, ettei naapuria kuulla 10m päästä.

    Huumeissa varmaan tarkoitit.

    Äänestä

Upeat rinteet ne vaan pysyy, ja kaupungeista suht lyhyt matka. Himos!

Äänestä
  • Jännää ihanko totta

    Äänestä

Huomenna taas mennään himokselle bilettään ja otetaan drinksua.ykköset niskaan komean treenatun vartalon ylle.varmasti tulee naista.jämsän piilohomot saavat juoda Pirkka kaljaa poika porukassa ja olla kateellisia.vuokrattiin mökkikin varmuuden vuoksi,jos ei jaksa tulla kotiin.ja onpahan tilaa harrastaa ryhmä-seksiä,jos siltä tuntuu.a'm fock.

Äänestä
  • mutta heräsitkin housut märkänä, ja laskit poikakaverin vielä märemmissä housuissa ulos.

    Äänestä

Toivottavasti Tytti yli-viikarin laittomat potkut tänään perutaan Helsingin hallinto-oikeudessa.

Äänestä
  • linnaan se kiikari joutaa.

    Äänestä

Jos katsot ihan tarkkaan, huomaat, etteivät varpaasikaan ole aivan suorat.

Äänestä

Jaaha,tänään illalla himokselle bilettään.illalla kävin laittamassa mökille jo jouluvalot valmiiksi.vein samalla ruokaa,juomaa,käsipyyhkeita yms.mukava ilta tulossa!!

Äänestä
  • koskettele vaikka itseäsi, niillä käsipyyhkeillä.

    Äänestä

  • Kysyppä äitiltä kuinka valoa saisi yläkertaankin.

    Äänestä

Himos on kesäisin teinien kesätyörahojen suoranainen varastaja, Todella röyhkeät hinnat. Teet kesän työtä, saat vähän säästöön, ehkä opintoja helpottamaan ja himos vie ne festarikuukausina.
Ällöttävää.

Äänestä
  • No eihän sinne festareille kukaan pakota.

    Äänestä

Kirjoittaja tarkoitti että jos bändejä haluaa mennä katsomaan niin liput törkeissä hinnoissa.

Äänestä

Himos on paras. Ihmisiä ympärisuomen. Ei ole näitä kylän kyttääjiä/paskanpuhujia himoksella..

Huomattavasti parempi paikka kun jämsänkylä.

Äänestä

Jämsä ja Himos ovat eri asioita. Kaupunkina Jämsä on tätä menoa tosiaan kuoleva kylä. Himoksella on edellytyksiä, mutta yhteistyökuviot pitäisi saada toimiviksi.

Ulkomailla kun järjestetään turisteille jotakin, on usein samassa projektissa mukana 4-5 yrittäjää. Yksi hoitaa kuljetukset, toinen ravinnon, kolmas aktiviteetit, neljäs majoitukset, viiden kokoaa ryhmän ja on oppaana jne. Nyt ihan varotaan, ettei toinen hyötyisi toisen toiminnasta.

Kaupunki ei osaa järjestää edes nettisivustoa niin että olisi ajantasalla ja palvelisi turisteja. Kaupunki keskittyy byrokratiaan ja sanoo, että muu kuuluu yrittäjille. Sitten kaupunki järjestää jotain pientä, saadaan siihen kulumaan iso raha ja toitotetaan, kuin olisi jotain ismpaakin tehty tai ei kerrota kenellekään mitään. Kaupungin some on esittelyjä, mutta kommentteihin ei vastata. Eikä juuri tavoita puhelimellakaan väkeä. ita pilkkomassa. Lienevät etätöissä mökillä puita pilkkomassa...

Äänestä

Kyläkoulut laitetaan säppiin kun lapsia ei kylillä riitä. Ihmiset tajuavat muuttaa pois.

Äänestä

Nyt loppuu toiminta Länkipohjastakin, mikään ei kannata (se keittokahvila) ja koulukin suljetaan keväällä.

Äänestä
  • Juurihan Jämsä lähetti bussin täynnä uusia oppilaita Länkipohjaan.

    Kaikkihan me tiedämme sen, että pienet kylät kuolevat, ja sen jälkeen vähän isommat. Mutta mitä sitä täällä palstalla itkemään. Äänestä paremmin, joko paperilla tai omilla jaloillasi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Himokselta mökin omistava on jo hävinnyt ja mörskät jää käsiin, ryyppäämään pääsee halvemmallakin kuin onneton himos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu