Kertokaatte

Anonyymi-ap

Moi minulla Motorola puhelin ja se välillä sammuu ja välillä jumittaa niin ette pääse eteenpäin eli mikä voisi olla vikana ei tää kovin vanha puhelin oo onko muilla vastaavan laista?

2

620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla on ilmeisesti halpa puhelin, jossa on heikko prosessori, joka ei oikein jaksa pyörittää nykypäivän raskaita sovelluksia ja tiedostoja.

      Pyri siis pitämään auki vain yksi sovellus kerrallaan l. sammuta aina pois taustalta turhaan pyörimästä sovellukset, joita et enää juuri sillä hetkellä käytä. Tyhjennä sovellusten välimuistit usein - voit käyttää myös vaikka jotain Play-kaupasta ladattavaa Cleaner-sovellusta. Käytä puhelimessasi aina kun mahdollista kevyitä lite ja light sovelluksia ja raskaiden sovellusten lite-versioita. Ja lopuksi vielä sammuta itse / käynnistä uudestaan puhelin vähintään kerran, mielellään parikin kertaa päivässä.

      • Anonyymi

        Minullakin välillä sekoilee vanha puhelin mutta kun käynnistää uudelleen niin taas toimii pari viikkoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3996
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1899
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1364
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1296
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1195
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1051
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      951
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      333
      924
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      911
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      892
    Aihe