Kertokaatte

Anonyymi-ap

Moi minulla Motorola puhelin ja se välillä sammuu ja välillä jumittaa niin ette pääse eteenpäin eli mikä voisi olla vikana ei tää kovin vanha puhelin oo onko muilla vastaavan laista?

2

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla on ilmeisesti halpa puhelin, jossa on heikko prosessori, joka ei oikein jaksa pyörittää nykypäivän raskaita sovelluksia ja tiedostoja.

      Pyri siis pitämään auki vain yksi sovellus kerrallaan l. sammuta aina pois taustalta turhaan pyörimästä sovellukset, joita et enää juuri sillä hetkellä käytä. Tyhjennä sovellusten välimuistit usein - voit käyttää myös vaikka jotain Play-kaupasta ladattavaa Cleaner-sovellusta. Käytä puhelimessasi aina kun mahdollista kevyitä lite ja light sovelluksia ja raskaiden sovellusten lite-versioita. Ja lopuksi vielä sammuta itse / käynnistä uudestaan puhelin vähintään kerran, mielellään parikin kertaa päivässä.

      • Anonyymi

        Minullakin välillä sekoilee vanha puhelin mutta kun käynnistää uudelleen niin taas toimii pari viikkoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      113
      9651
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      94
      9222
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      20
      7875
    4. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      25
      6829
    5. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6254
    6. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5408
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      8
      4568
    8. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4365
    9. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4283
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      39
      4203
    Aihe