Kertokaatte

Anonyymi-ap

Moi minulla Motorola puhelin ja se välillä sammuu ja välillä jumittaa niin ette pääse eteenpäin eli mikä voisi olla vikana ei tää kovin vanha puhelin oo onko muilla vastaavan laista?

2

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla on ilmeisesti halpa puhelin, jossa on heikko prosessori, joka ei oikein jaksa pyörittää nykypäivän raskaita sovelluksia ja tiedostoja.

      Pyri siis pitämään auki vain yksi sovellus kerrallaan l. sammuta aina pois taustalta turhaan pyörimästä sovellukset, joita et enää juuri sillä hetkellä käytä. Tyhjennä sovellusten välimuistit usein - voit käyttää myös vaikka jotain Play-kaupasta ladattavaa Cleaner-sovellusta. Käytä puhelimessasi aina kun mahdollista kevyitä lite ja light sovelluksia ja raskaiden sovellusten lite-versioita. Ja lopuksi vielä sammuta itse / käynnistä uudestaan puhelin vähintään kerran, mielellään parikin kertaa päivässä.

      • Anonyymi

        Minullakin välillä sekoilee vanha puhelin mutta kun käynnistää uudelleen niin taas toimii pari viikkoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      42
      2266
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      236
      2055
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      111
      1548
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      144
      1291
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1217
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      138
      1114
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      27
      1107
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1009
    9. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      65
      973
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      960
    Aihe