Ollaan jo vanhoja kääkkiä 50v pintaan. Minä ollut naimisissa ja mies avoliitossa. Ei kokenut haluavansa ko naisen kanssa naimisiin. Olemme seurustelleet vuoden emmekä asu yhdessä.
Itse en halua toistaa aikaisempien suhteiden virheitä hätiköimällä.
Mies on heittänyt ainakin 3 kertaa viimeisen kk aikana, että joskos haettaisiin sormukset..... Itse olen tehnyt kantani selväksi, etten mitään 20v kihlauksia hakua, jos ei ole aietta situtua avioliittoon.
Kuitenkin Mies pohtii ääneen, että ei vuodessa vielä tunne ihmistä tarpeeksi naimisiin mennäkseen. Tai toisaalta hän on täysin varma ja on sanonutkin tehneensä päätöksen olla kanssasi lopun elämäänsä.
En ole näitä sormusasioita kommentoinut muuten kuin hymyilemällä.
Mies vihjailee
Anonyymi-ap
0
303
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512432- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per55979- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731