Liekö ajo-ominaisuudet(omituisuudet) olleet syynä?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009208292.html
Yaris lähti lapasesta
14
573
Vastaukset
- Anonyymi
Omituisuudet kai syynä.... uusin Tuulilasi kirjoittaa käytetystä Yariksessa että kaupunkiajo sujuu mallikkaasti mutta siiryttäessä maantielle meno muuttuu varsin HUOJAKKAAKSI.
- Anonyymi
Naapurin Avensis setä osti vaimolleen Yariksen ja otti sen heti ensimmäisten liukkaiden jälkeen pois ja antoi Aven mammalle kun Yaris oli ensimmäisessä mutkassa poikittain. Yaris on kuulemma surkein ja kiikkerin auto mitä on koskaan kokenut.
- Anonyymi
Nyt tulee sitä ihtiään! Toyota Yaris on ylivoimaisesti paras ajo-ominaisuuksiltaan tuossa kokoluokassa. Skoda Octavia ei ole läheskään yhtä hyvä ajettavuudeltaan kuin Yaris.
- Anonyymi
Auton, ja renkaiden vika. Kuskilla ei ollut osaa eikä arpaa ulosajoon.
- Anonyymi
Ei ollut jarrutusjälkiä. Epäkunnossa?
- Anonyymi
Neljän ristin turvaluokitus.
- Anonyymi
Rallin maailman mestaruutta ei voiteta autolla, jossa on huonot ajo-ominaisuudet. VW luopui sarjasta sen takia kun TOYOTA tuli mukaan. Yaris on ollut suvereeni, mutta Pololla ei ollut juurikaan menestystä. Skoda Fabia jatkaa sitä konsernin surkeata menestystä rallissa.
- Anonyymi
Lespo kääpä saanu sydärin, luultavasti ja nastat rapisten?☠️☠️
- Anonyymi
Ralli Varista ei voi mummojen Variksiin verrata.. Ihan eri autoja ovat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ralli Varista ei voi mummojen Variksiin verrata.. Ihan eri autoja ovat.
Ralli Yaris on yhtä lähellä siviili Yarista kuin Skodan RS versiot. Nekin on puhtaasti ralliautoja.
- Anonyymi
Rajua voimaa on vaikea hallita.
- Anonyymi
Olisikohan Toyota taas huijannut kolaritestissä, kun noin korikehikko luhistuu.
- Anonyymi
Ei kannattaisi ottaa oppia Rovanperästä tai Evansista. Puihin menee.
- Anonyymi
Lelut on leluja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle152151Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631465Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061439Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61302Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681275Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001184Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell731124Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311067Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.301059En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521046