Ylen uutisointi tänään asiasta. Hienoa vasemmisto!
https://yle.fi/a/74-20005034
uo-maksuhelpotus
8
327
Vastaukset
- Anonyymi
Voi kunpa tämä koskisi myös asunnon realisointia ja pakkohuutokauppoja.
Nyt elämme niin vaikeita aikoja monella tapaa, ettei velallinen veny eikä pauku enää mihinkään suuntaan. Henkinen väsymys on ääripäässä fyysisen jaksamisen kanssa, saati taloudellinen ruuvinkiristys inflaatioon ja energian isoihin laskuihin.
Kukaan ei tässä tilanteessa jaksa muuttaa pois kodistaan. - Anonyymi
Tämä on kansanedustajan lakialoite, ei sen enempää. Niitä tulee ja menee. Jäitä hattuun!
- Anonyymi
Heh. Lakialoitteesta on 10v taival varsinaiseen lakiin. Jo pelkästään luottotietomerkintöjen nopeaan poistamiseen tullut laki oli 5vuotta. Siinä oli kyse velkansa maksaneista.
Tämä uo juttu ei tule ikinä menemään läpi. - Anonyymi
Juu. Tämä ei tule toteutumaan ikinä. Ei saa kannatusta yli puoluerajojen. Vaalit lähestyy. Tulevaan 6kk ei tapahdu mitään eduskunnassa.
- Anonyymi
Ulosotossa on jo hirveästi helpotuksia. Velanmaksu ei silti maistu.
- Anonyymi
Hallitus suunnittlee ulosotton uutta kaavaa, joka poistaa aiemmat epäkohdat. Äänestäkää persuja.
- Anonyymi
Pyhhää päällekhäisyyttä ei pitäsi mennä ronkkimahn.
- Anonyymi
Sinä pidä mölyt mahassa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741359Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431249Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2541032- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44651- 30607