Varmaan pitää olla juristi mutta entä kun on valmistunut juristiksi, mihin sitten töihin? Riseen aluksi papereita pyörittelemään, sieltä sitten vankilan apulaisjohtajaksi, siitäkö se ura urkenee?
Miten pääsee vankilan johtajaksi?
7
501
Vastaukset
- Anonyymi
Menet oikeustieteelliseen, joka kesä kesävartijana, siitä se ura urkenee.
- Anonyymi
Hyvä kun kerroit, että oikeustieteelliseen voi mennä. Minä olen luullut, että sinne ensin pyritään ja mennään, jos kokeiden perusteella valitaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kun kerroit, että oikeustieteelliseen voi mennä. Minä olen luullut, että sinne ensin pyritään ja mennään, jos kokeiden perusteella valitaan.
Toiset menee, toiset yrittää kerta toisensa jälkeen eivätkä pääse.
- Anonyymi
Täytyy olla vankilan johtavan jengin pomo.
- Anonyymi
Vankilan johtaja on vankilan kingi.
- Anonyymi
Kyllä näin on. Kuka on Suomen kovin vankilan johtaja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä näin on. Kuka on Suomen kovin vankilan johtaja?
Riihimäen vankilan johtaja Oksanen, hän on Suomen kovimman vankilan johtaja!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1833495Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3752197Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii562176- 432042
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4291163Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1181045- 59984