Kun lakatulle pähkinäpuusta tehdylle kiväärintukille on tehty lakan poisto niin millä maalilla saan siitä (hirvioranssin) väriseksi kun sävytetty kovapuuöljy tekee tukista ainoastaan punertavanruskean ja nuo muovikalvot ei taida kestää ryynäämistä
Tukin maalaus
6
534
Vastaukset
- Anonyymi
Ostat marketista neonoranssia spraymaalia ja sen päälle pari kolme lakkakerrosta, niin kestää ryynäämistä.
Ajatuksena hyvä mutta kuinka liukkaaksi tussari muuttuu sohjossa lumessa vai voisko ns. otepintoja saada hieman nupuksi karkeaksi tai ? Täytyy kai kokeilla johku höylälautaan enste ei raaskis tukkia pilata ehdointahdoin
- Anonyymi
Kannattaa ehdottomasti maalata punamulta värillä. 😁😁😁
- Anonyymi
Ei sitä asetta sohjossa ja lumessa pyöritellä. Miksi yleensä edes haluat siitä neonoranssin?
- Anonyymi
Ensin pohjamaalaus valkoisella sprayllä, sitten oranssillä spraylla. Päälle polyuretaanilakka ja kun se on vielä tuoretta, niin ripottelet hienoa hiekkaa jokapuolelle, niin ei varmasti jää liukkaaksi. Jos tuntuu liian karhealta, niin uudelleen lakka päälle.
- Anonyymi
Oman vedin mustaksi saunavahalla. Tuli hieno ja puun syyt näkyy yhä. Sitä en tiä onko sitä oranssina, saattaa olla mitä vaan kun sekoitetaan maalikaupassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768