Videovuokraamoa Kajaanissa

Anonyymi-ap

Onko Kajaanissa jossain videovuokraamoa? Kahtelin keskustasta, mutta ei näkyny. Ennen oli Sampolan talossa yläkerrassa, mutta sitäkään ei ennää ollu.

21

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole eikä taida olla missään muuallakaan. Se ei kannata enää.

    • Anonyymi

      Harmi kun ei ole. Oli niin kiva käydä Makuunissa vuokraamassa uusimmat leffat ja ostaa samalla pussi mässyä.

    • Anonyymi

      On siellä Makuuni. Ihan keskustassa. Ja hyvä karkkivalikoima.

      • Anonyymi

        No kun ei ole enää.


    • Anonyymi

      Kirjastosta voi lainata elokuvia .eikä maksa mitään

    • Anonyymi

      Mikä on video jonka voi vuokrata?

    • Anonyymi

      Maakilta Videomaailmasta saattoi vuokrata vaikka Nintendon tai siihen aikaan kovaa pornoa VHS:n.

      Jonnet ei olleet syntyneetkään silloin. Niin typerää nimeä ei ollut edes keksitty.

      • Anonyymi

        Se oli oulun ganstereita joka perusti kioskin.


    • Anonyymi

      Videomaailma ärrän yläkerrassa lönnrotinkadulla.

      • Anonyymi

        Tämä on hyvä paikka paljon elokuvia. Onko joku uusi ovi sinne ylös? En päässy siitä korpi auton vierestä sisälle. Minulla on dvd soitin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä on hyvä paikka paljon elokuvia. Onko joku uusi ovi sinne ylös? En päässy siitä korpi auton vierestä sisälle. Minulla on dvd soitin.

        Linja-autolla tulin Kuhmosta Kajaaniin eikä ollut enää vanhaa linja-autoasemaa. Korpi-autosta kävin ostamassa tekopilluun uudet laakerit ja vaseliiniä. Pornofilmin olisin hakenut Videomaailmasta vaan ei sitäkään ollut enää. Kiinalaisilta ostin evästä siitä alakerrasta ja eipä ollu kaksista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Linja-autolla tulin Kuhmosta Kajaaniin eikä ollut enää vanhaa linja-autoasemaa. Korpi-autosta kävin ostamassa tekopilluun uudet laakerit ja vaseliiniä. Pornofilmin olisin hakenut Videomaailmasta vaan ei sitäkään ollut enää. Kiinalaisilta ostin evästä siitä alakerrasta ja eipä ollu kaksista.

        Kasarmin kadun ja Hoikan kadun kulmassa oli hyvä sex soppi. Se palo muutama vuos sitten. Lehtimerestä saa Jallun paljon ärrää halavemmalla. Lehtimeri on muuttanu ja on nykyään city markettia vastapäätä kauppa kadulla.


    • Anonyymi

      Tänä päivänä jokaisella tietokoneen tai älypuhelimen omistajalla on videovuokraamo kotona. Siitä laitteesta siirtää vain näkymään televisioon...

      • Anonyymi

        näin on, kirjastokino tai viddla kirjastokortilla näkee hyvä laadulla,
        areena ja mainoeston kun käyttöön, netin jossain sivuilla myös uusiakin elokuvia ..
        tv sarjat myös tuoreena,


    • Anonyymi

      kuka tämä "oulun gansteri" on?

      • Anonyymi00018

        Rahaa oli kun piti videomaqilmaa. Häipyi yhtä nopeessti kuin tulikin.


    • Anonyymi00019

      Siinä Citykäytävällä jossain on videofirma Makuuni. Pohjolankadun puolella on iso valomainoskin.

    • Anonyymi00020

      vesa hartikaisen veli tippunu

    • Anonyymi00021

      Vieläkö sampola voimissaan oli ennen tosi vilkas paikka tuli käytyä 80luvulla tosi paljon

      • Anonyymi00022

        Loppui vuonna 2004 paikkeilla?


    • Anonyymi00023

      Tais olla samalla nimellä joku slummikapakka myöhemminkin

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      66
      2265
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2162
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1468
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1232
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      113
      1120
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      885
    Aihe