NASA ja GEIPAN yhteistyöhön

NASA ja GEIPAN yhteistyöhön
Kuten olen jo aikaisemmin kertonut niin Ranskan avaruushallitus (CNES) on jo vuosikymmeniä tutkinut ufoilmiötä.
Ranskan avaruushallituksessa on jaosto jonka nimi on GEIPAN joka hoitaa tätä asiaa.
GEIPANin johtaja Vincent Costes on kertonut että NASA nyt on ottanut yhteyttä GEIPANiin ja pyytänyt saada tietoonsa millä tavalla GEIPAN tutkii ufoja:

https://phys.org/news/2022-11-ufos-scenes-france-real-life.html?utm_source=nwletter&utm_medium=email&utm_campaign=daily-nwletter

2

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei pidä paikkaansa, sillä Kalibrointimies todisti että ufotutkimus junnaa paikallaan eikä mitään ole tapahtunut sitten Roswellin jälkeen, joka keksittiin siksi että päästään myymään ylihintaista ufomokkaa heikkolahjaisille ufohihhuleille.

    • Anonyymi

      Harrastajien ufotutkimus junnaa ehkä paikoillaan, hehän eivät koskaan pääse suoraan käsiksi kohteeseen, vaan vain kohteen havaintodataan.

      Valtioiden salainen ufotutkimus onkin sitten toinen asia. Salaisista asioista on vähemmän julkista dokumenttia mutta tietovuodot väittävät joidenkin valtioiden rakentelevan omia ufoaluksia.

      Tekniikan nopea kehitys on joidenkin mielestä salaisen ufotutkimuksen seurausta, joillekin eturintaman firmoille olisi kerrottu vinkkejä minne tutkimusta ja tuotekehitystä olisi mahdollista suunnata.

      Julkinen virallinen, yliopistojen yms tekemä ufotutkimus on sitten kolmas asia. Myös tämä tutkimus taitaa päästä käsiksi vain havaintodataan, joten taitaa junnata tämäkin paikoillaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      110
      6180
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5215
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe