140cc crossi

Anonyymi-ap

Elikkä mulka on tommonen 140cc kiinan crossi. Siinä on semmonen vika että kun on kylmä kone ja yrität käynnistää, niin se lähtee käyntiin mutta ei pysty antaa ollenkaa kaasua tai sammuu. Ja röpötteelee aluksi kylmällä koneella mutta sittenkun kone lämpenee niin toimii moitteetomasti. Niin kertokaahan mulle mikä voisi olla?

8

643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      siinä on väärä seos.

    • Anonyymi

      Ei hän 4 tahdissa ole seoksija

      • Anonyymi

        ilma/polttoaine seoksella se 4 tahtikin käy.


    • Anonyymi

      Onko muuta vinkkejä?

      • No jos se kerran niin toimii niin anna toimia.


      • Anonyymi

        mitä muita vinkkejä viellä kaipaat? seos on pielessä,säädä seos kohdilleen niin rupee toimimaan.


    • Anonyymi

      Kiitos vinkeistä

    • Anonyymi

      Käytä ryyppyä hiukan pidempään, kunnes toimii normaalisti. Laihalla seoksella se kylmänä on jos lämpöisenä toimii normisti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1254
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      168
      1178
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1035
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      987
    5. 130
      877
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      71
      874
    7. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      869
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      776
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      45
      773
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      395
      753
    Aihe