Tooyota vikaa vikaa vikaa

Takaisinkutsua pukkaa ja vakavista jutuista.
Takaisinkutsut koskevat bZ4X:n lisäksi Aygo X:ää sekä Yarista, ja liittyvät turvatyynyihin, jarrupolkimeen sekä hybridijärjestelmään.

Mitä pa*kaa nää Toyotat oikeesti on nykysin?
Ihme rakentamista kun korjataan joka autoa jälkikäteen..
https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/toyota-takaisinkutsuu-kolmea-eri-mallia-mukana-autoja-myos-suomesta-ja-bz4x-toistamiseen/
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Yaaris taxi oli hinurin lavalla savu haisee motorista jotai vikaa

Äänestä
  • Oliko keula rutattu? Toyota Yaris on virheetön auto, mutta kolarin jälkeen sekin voi joutua hinurin lavalle. Voihan silloin haista jokin kärykin. Yaris on ylivoimaisesti paras pikkuauto.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Oliko keula rutattu? Toyota Yaris on virheetön auto, mutta kolarin jälkeen sekin voi joutua hinurin lavalle. Voihan silloin haista jokin kärykin. Yaris on ylivoimaisesti paras pikkuauto.

    Ei ole. Peugeot 208 on paras .

    Äänestä

  • Yaris taksina ,ei kai sentään.

    Äänestä

Toyotan turvavarusteet ovat turhavarusteita, eivät toimi.

Äänestä

Kivaa tuossa on kuitenkin se, ettei asiakkaalta peritä senttiäkään, kuten erään konsernin vastaavista kutsuista...🤣

Äänestä

Liekö missään autossa samaa määrää omistajien valituksia autostaan kuin Toyotassa. Omistajina tiedämme nämä viat. Tietäessämme automme viat, seuraavakin automme on Toyota. Sekös harmittaa autojensa vioista tietämättömiä.

Oliko niin, että noin 20 prosenttia peruskoulun päättäjistä ei osaa lukea kunnolla. Tämän lisäksi 30 prosenttia ei ymmärrä lukemaansa. Olisiko aloittaja tästä joukosta?

Äänestä
  • VAI OLISITKO SINÄ.

    Äänestä

Odotamme innolla Toyotan OMG-ohjausta ja sen kymmeniä takaisinkutsuja.

Äänestä
  • Ketkä odottavat?
    Sinä ja äitisi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Takaisinkutsua pukkaa ja vakavista jutuista.
Takaisinkutsut koskevat bZ4X:n lisäksi Aygo X:ää sekä Yarista, ja liittyvät turvatyynyihin, jarrupolkimeen sekä hybridijärjestelmään.

Mitä pa*kaa nää Toyotat oikeesti on nykysin?
Ihme rakentamista kun korjataan joka autoa jälkikäteen..
https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/toyota-takaisinkutsuu-kolmea-eri-mallia-mukana-autoja-myos-suomesta-ja-bz4x-toistamiseen/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu